Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik neki a jobb Otthon?

Melyik neki a jobb Otthon?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy Beagle kiskutyám. Most lett 1 éves nem rég (tavasszal). Ez a kiskutyus most a nagymamáméknál van. Akik a szomszédban laknak tehát attól, hogy a nagyiméknál van minden nap látom. Ott a hátsó udvarban van. A földben van egy drót arra rátéve egy lánc és úgy futkos ide-oda. Tehát majdnem, hogy szabadon van ott. A kutyaól nagyiméknál nagyon jó. A kiskutyám ott szokott aludni egy másik kutyussal.(Az is az enyém és ő is ott van nagyiméknál). De az a kutya aki ott van az ott is fog maradni mert ő jó házőrző, nagy " Kuvasz-Komondor" keverék. Őt nem akarom elhozni mert nagyiméknak is kell egy kutyus és vele nagyimnál is tudok játszani. De gondolom tudjátok, hogy egy Beagle kutyus kistestű ezért szeretném őt átvinni hozzánk. Nálunk is Drótra kötött láncon fog szaladgálni( Csak rövidebben). És nálunk sem lesz magányos mert nálunk is van egy kutyus az is " Kuvasz-Komondor" keverék.Ők már többször találkoztak és jól megvannak együtt. Csak azért szeretném áthozni mert ha például vacsora után anya azt mondja, hogy vigyem ki neki a maradék kaját akkor kiviszem annak a kutyának aki már eleve nálunk van akkor az a kutyus akit át akarok hozni mindig a kerítésen keresztül nézi ahogy a másik eszik azzal a cuki Beagle szemével ;( Mert ha áthoznám akkor köztük a maradékot szétosztanám és akkor nagyimék meg annak a kutyának ad többet amelyik náluk maradt. És így mindenkinek jó lesz. Mert a kis Beagle nagyon játékos, izeg-mozog mindig meg sem áll. Ezért nagyiméknak kicsit gondot jelent zavarja őket. Például múltkor nagyim elesett miatta, meg kapar is a kutyuska. Csak azért nem tudok dönteni mert apukám autó szerelő( Saját vállalkozás) és otthon van a műhelye ide járnak hozzá az autók és félünk hogy a Beagle kutyuska ráugrik a kocsikra. De az a kutyus amelyik nagyiméknál marad az egy kis időre egyedül marad de utána oda is hozzunk egy kutyust. ( Nekünk mindig 4 kutyánk van 2-2.) Melyik otthon lenne szerintetek jobb neki nálunk vagy nagyiméknál???
2012. júl. 23. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Beagle dróton meg láncon tartva... Gratulálok! Gondolom a kertből sem volt sosem kiengedve sétálva... Még jó hogy vadászkutya és igényelné.
2012. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozol, hogy izeg meg mozog meg ás???

Talán SÉTÁLTATNI kéne. Ez egy vadászkutya, nem élheti le az életét dróton meg láncon.

2012. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De szoktuk sétáltatni. Sokszor. És képzeld volt egy kutyaszakértő nálunk és azt mondta, hogy ez nagyon jó megoldás akármelyik kutyánál a drót és a lánc. Lehet rosszul képzeled el. Mert ez egy olyan mint egy futtató.
2012. júl. 23. 09:40
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, istenem .... láncon tartva? No komment, nem akarlak megsérteni, csak annyit mondanék, hogy nagyon helytelen ...

Talán majd mások megírják ....

2012. júl. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Más állat is van nálunk nem csak kutya csak gondolom te városi vagy és csak azt az állatot ismered, hogy kutya.
2012. júl. 23. 09:42
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is beagle kutyusunk van ő már 2 éves. Elöszöris ha ezt a kutyát láncon tartjátok meghülyül. Tehát sürgősen tegyetek v.mit! Iszonyatosan aktív kutyák imádnak felfedezni új dolgokat stb.. Ezt nem tehetitek vele. Tehát a kutyának lényegében teljesen mind1 hol van mert is és ott is szar lenne neki....
2012. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

sztem egyik otthon se jó neki... dróton, láncon 1 beagle?! :O

de ha választani kell akk sztem maradjon a mamádéknál, mert ott már megszokta a környezetét, és nálatok is ugyanolyan helye lenne.

a kaja miatt minek új hely neki? oszd szét a kaját, és szaladj át vele a mamádhoz... 5 percedbe se fog kerülni!

2012. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2012. júl. 23. 09:53
 9/16 anonim ***** válasza:
Atya ég. Én alapból nem tudom tolerálni, ha láncon tartanak egy kutyát. Na de egy beagle....? Képzeld én pl nem vagyok városi, egy kis községben élek, és mégsem tartom láncon a kutyáimat. Annak a kutyának tudod hol lenne jó otthona? Egy szerető családban, hatalmas kerttel, akik naponta több órát foglalkoznak vele, sétáltatják, tanítják, játszanak vele. Ja, és ami a legfontosabb, SZABADON VAN! Így viszont tökmindegy, hogy a nagyanyádéknál vagy nálatok van, mert sehol nem jó neki! Nem értem az embereket. Tudom, hogy te még gyerek vagy, de a szüleid, akik elvileg felnőttek, miért nem tudják, hogy egy kutyának milyen igényei vannak? Mérlegelni kell. Én így csináltam mindig is: Tudnám sétáltatni eleget? Igen. Játszanék vele? Igen. Anyagilag állok úgy, hogy eltartsak egy kutyát? Igen. Sajnálnám a kertemet, ezért elzárva vagy láncon tartanám? Igen. Na, akkor sajnos nem lehet kutyám. Én legalábbis így csinálnám.
2012. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

láncon tartani egy vadászkutyát,atya ég, azért ás és bolond szegény mert csak pár méteren tud mozogni,nagyon jó házőrző lehet akármelyik kutyából aki láncra van verve..


mamámék is megszívták,mert régebben mindig láncra rakták a kutyákat ,de betörtek amikor nem voltak otthon és kutyák nem tudtak oda menni,azóta el vannak engedve és csak disznóvágáskor vannak megkötve meg amikor kocsival állnak be az udvarra..


szóval a kutyádnak mind2 helyen szar lenne,akkor inkább hagyd nagyanyádéknál..

2012. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!