Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Frizbizés mi lehet a baj?

Frizbizés mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
puli kutyámat ( úgy hallottam hogy ők szeretnek labdázni meg frizbizni) próbálom tanítani frizbizni de ő valamiért semmit ne mhajlandó a szájába venni nem is érdekli. esetleg hogy lehetne neki megtanítani hogy a szájába vegye meg a többit?
2012. júl. 23. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Mennyire labdás? Fiatal, kölyök korában mennyit labdáztak/labdáztál vele?

Ha nem apportos típus, akkor nem lehet erőltetni, hogy játsszon. Apportra meg lehet tanítani, de ezt ösztön szinten élvezni soha nem fogja, csak feladatként, trükként élheti meg.

2012. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kölyök vagy felnőtt??


ha felnőtt akkor most már nem tudod neki ezt megtanítani,nekem bichonom van már felnőtt volt amikor kaptam és sehogy nem tudtam megtanítani neki,hogy bármit vissza hozzon,valószínűleg vele kölyök korában nem játszottak ezért ilyen...szóval ha tied is felnőtten került hozzád neki az a baja mint az enyémnek kölyök korában nem játszottak vele..

2012. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4 éves még fiatal azért:D és háát én már kölyök korában is próbáltam vele labdázni soha nem érdekelte és semmit ne mvett a szájába
2012. júl. 23. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor ő ilyen. Fogadd el és ne eröltesd! Játssz vele olyat amit ő is élvez.
2012. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az én kutyám abszolút nem volt apportos, utoljára kb 5 hónapos korában játszottunk olyat, hogy eldobtam valamit és visszahozta... (hogy akkor miért sikerült, rejtély).

én sokáig hagytam a fenébe, aztán ahogy egyre jobban belemélyedtünk a klikkerezésbe, 2 évesen újra elővettem. a k99 ü4 vizsgánkon, a bíró külön kiemelte, hogy az apportfeladat gyönyörű volt, hibátlan (legalább ez, a többi egy kicsit katasztrofális lett :) - úgy, hogy a vizsga előtt pár hónappal a szájába se vett semmit, ami nem volt ehető.

most ott tartunk, hogy szép lassan elkezdett érdeklődni a labda és a frizibi iránt, és ha rövid ideig is, de örömmel hozza vissza a labdát, figyel, akar labdázni!

tehát ha zép fokozatosan csinálod vele, simán sikerülhet :) (először csak annyit vártam el tőle, hogy odamenjen a cucchoz(apportfa), aztán érintse meg, fogjon rá, emelje fel, hozza oda, tartsa (fontos!), aztán láb mellett ül, eldobom, parancsra mehet érte, és szép lassan megszeretheti :))

2012. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!