Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha egy kutya nincs beoltva?

Baj ha egy kutya nincs beoltva?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A barátnőm kutyája nincs beoltva. Az utcáról fogadták be de már 2 éve. Csak a barátnőmék egy hónappal ezelőtt költöztek az utcánkba. Mindig amikor csak lehet náluk vagyok. Eddig semmi baj nem volt a kutyussal. Nem is bánt engem a kutya. De amikor a szüleim megtudták,hogy nincs beoltva nem engednek náluk át. Ezért a barátnőm megpróbálta rávenni a szüleit, hogy oltsák be. Nem miattam hanem már sok ismerősük, barátjuk nem jár náluk e miatt. Anya és apa próbálja kideríteni, hogy az baj-e mert ha nem akkor lehet elengednek. Ezért kérdezem. Mert a mi kutyáink be vannak oltva. Baj ha nincs beoltva a kutyuska???
2012. júl. 23. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Baj, nem véletlenül hívják KÖTELEZŐ oltásnak.


Én sem engedném a gyerekemet olyan helyre folyamatosan, ahol a kutya nincs beoltva. Mi van ha veszett lesz és megharap? Mivel ha ennyire sem törődnek a kutyával, hogy a minimum ellátást megkapja, akkor gondolom meg sincs nevelve, ergo, bármikor neked mehet.

2012. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
elég nagy baj, súlyos pénzbirság is jár érte.
2012. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, baj.
2012. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom én sem akarok oda menni ameddig nincs beoltva.
2012. júl. 23. 16:22
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem "baj", hanem szabálysértés.

A veszettség elleni oltás kötelező!


Az ebek veszettség elleni oltása - az 1995. évi XCI. Törvény és a 20/2001. (III. 09.) FVM rendelet alapján – kötelező.

20/2001. (III. 09.) FVM rendelet 1§ (4) alapján az ebtulajdonos, (ebtartó) köteles minden 3 hónaposnál idősebb ebét beoltatni az alábbiak szerint: - a 3 hónapos kort elért, 30 napon belül, - az első oltást követően 6 hónapon belül: - ezt követően évenként. Az eboltás elmulasztása az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) kormányrendelet alapján szabálysértési eljárás megindítását, valamint az állategészségügyről szóló 1995. évi XCI. Tv. alapján az eb kártalanítás nélküli kiirtását vonja maga után. A veszettség oltással egyidőben – 81/2002 ( IX. 04.) FVM rendelet szerint – kötelező az ebek – emberre is fertőzésveszélyt jelentő parazitái elleni védekezés, azaz a – féreghajtása. A féreghajtó tablettákat a kutyák súlyuktól függően kapják: (10 kg/1 tabletta/100.-Ft), melynek ára az oltási díjon felül jelentkezik. 1 oltás díja: 2.400,-Ft + féreghajtó tabletta ára.

2012. júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom te aztán jól tudod utcsó. :))
2012. júl. 23. 16:26
 7/11 anonim ***** válasza:
attól még persze a kutyát nem kell úgy kezelni, mintha leprás lenne, de nem árt vigyázni. én odamennék a gazdájához, és megmondanám neki, hogy ha nem mutatja meg neked 1 héten belül a veszettség elleni oltást a kiskönyvben, akkor feljelented a hatóságnál. a kutya, a család, a környék érdekében. ha te nem, akkor legalább anyukád álljon ki ezért. olyan nincs, hogy nincs 3-4ezer forintja egy oltásra. akkor nem kell befogadni kutyát, és kész.
2012. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 intrepid ***** válasza:
70%
A törvényt már tudjuk. Most a privát. A kutya a veszettséget nagyon könnyen összeszedheti: akár egy sünnel összebalhézik, attól is. Ti észre sem veszitek, még nem látszik rajta, de már fertőzhet. A kialakult veszettség betegséget, még nem tudják meggyógyítani. Na ezért kötelező a kutyáknak a veszettség elleni védőoltás.
2012. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. júl. 23. 16:43
 10/11 anonim ***** válasza:
ráadásul a veszettség halálos emberre is!
2012. júl. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!