Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van, ha egy kutya megmar,...

Mi van, ha egy kutya megmar, ami nincs beoltva?

Figyelt kérdés
Megmart egy kutya,elég véresre,hogy nincs beoltva?Elkaphatom ilyenkor a veszettséget?Mekkora az esélye,hogy veszett a kutya?
2012. júl. 12. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

0,0001%..Magyarországon még rókát sem találtak az utóbbi 1,5 évtizedben, amelyik veszett lenne


viszont a kutyaharapás elég szépen el tud fertőződni, ha nincs lekezelve a seb

2012. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most mentem át ezen a procedúrán, én csak azért nem kaptam meg a veszettség elleni oltássorozatot, mert a macska egyértelműen nem volt veszett, megfigyelés alatt tartották.


Az lenne a kérdés, hogy kié a kutya? Vagy kóbor állat? Nagyon fontos, mert ha kóbor volt, akkor a protokoll szerint azonnal el kell kezdeni a veszettség elleni oltássorozatot. Ha van gazdája, akkor értesíteni kell az ÁNTSZ-t meg a hatósági állatorvost és a kutyát karanténba kell helyezni. Amúgy a kutyák veszettség elleni oltása hatóságilag kötelező, szóval elég szarul fog járni a gazdája...

És igen, a veszettségre nagyon kicsi az esély, de ha nem oltott állat mar meg, van esélye. Ne akard megtudni, milyen iszonyatos dolog veszettségben meghalni, szóval intézkedj!

2012. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Veszett nemigen leszel. De tetanusz igen ajánlatos, ha nem kaptál még. Általában, ha kutyaharapással orvoshoz mész, és nem tudod prezentálni az oltási könyvét, beoltanak veszettség elleni szérummal téged. ha nem komoly a harapás és a kutya netán ismerős, akkor a házi dokiddal megbeszélheted a tetanuszt és te pedig Betadinnal szépen kezelgeted a sebet. Kissé lassan fog gyógyulni. Az a lényeg, ne záródjon be túl korán, hogy kitisztulhasson.
2012. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, az nem úgy megy, hogy elkezdik oltogatni rögtön, különben is ez egy oltássorozat, amit bizonyos napokon adnak be, amitől nem szabad eltérni.. Először a kutyát viszik el megfigyelésre. Ha a veszettség jeleit mutatja, akkor megvárják, míg elhullik, majd az agyából szövetet vesznek, mivel ott van a vírus. Ha kimutatják a vírust, elkezdik az oltásokat. Tudom pontosan, hogy megy ez, mert mint írtam, átmentem ezen a kálvárián. A hatósági állatorvos mondta, hogy mindig nagy cirkusz van abból, ha nem oltott állat harap vagy mar, mert bár nagyon kicsi a veszettség esélye tényleg, de nem engedheti meg magának az ÁNTSZ meg a hatóság, meg az egészségügy, hogy legyintek, mondván, hogy úgyis kicsi az esély a fertőzésre. A mai világban embernek megveszni elég gáz és ez a hatóságokra is nagyon rossz fényt vetne, mivel elég durva médiavisszhangot kapna egy ilyen eset. Másfelől meg a veszettség tényleg iszonyatos betegség, ha már jönnek a tünetei, gyógyíthatatlan és borzalmas kínhalállal jár (erős fájdalmak légzésbénulás, görcsök).


Kérdező, orvoshoz kell menned és ő értesíti a hatósági állatorvost meg az ÁNTSZ-t. Mellesleg tetanuszoltásra is szükséged van.

2012. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszer, amikor megfogtam egy elhullott macskát, akkor nem sokkal később már meg is kaptam a szurit. Kérdező, menj el, és adasd be mindkettőt; nem érdemes kockáztatni.
2012. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!