Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 éves Erdélyi kopóm....

Van egy 7 éves Erdélyi kopóm. Szeretnék mellé egy tacskót? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval van egy 7 éves erdélyi kopóm és szeretnék mellé egy tacskót. De az a baj a kopóval hogy nagyon irígy és a területét védi. Van egy németjuhász barátja őt eltűri a portán de ha a németjuhászt elkezdem simogatni akkor nekiugrik és összevesznek mert irígy hogy a németjuhászt simogatom és nem őt. Hogy tudnék mellé így beszervezni egy tacskót? Kiskorába ha hozom akkor összeszoknak?

2012. júl. 24. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Én most hoztam 7 éves pulim mellé egy 8 hetes bordert. A puli borzalmasan védi a területét, és még a hangyát is megugatja.

Amikor elhoztuk a bordert, akkor a puli pórázon volt. Csak hogy ne tudja bántani. Aztán elkezdte csóválni a farkát és eléggé megvoltak, utána jöttek a problémák, hogy a puli jobban dominanciát gyakorol, mint kéne és nagyon irigy. Én is megkérdeztem, mit csináljak a helyzettel. Amúgy itt a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3228303-tapas..

Vidd el a tacsiválasztáshoz a kopót. Vagy a kicsivel találkozzanak egy semleges területen. Legyen a kopón póráz. Így megismerkedhetnek. Ha minden jól megy, akkor beköltöztetheted a kutyád, de figyelj, ne egyen a tányérjába a kopónak, se semmi sértőt (bemegy a házába, stb.) ne tegyen. Azután, ha a kopó nem bírja, akkor küldd be a házába, ilyesmi, és foglalkozz sokat a kutyáddal, plusz séták (nekem ez vált be a legjobban :D attól megnyugszik), játékok.

2012. júl. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:D
2012. júl. 24. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!