Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás? (menhelyes kérdés)

Ivartalanítás? (menhelyes kérdés)

Figyelt kérdés
A menhelyekről elvileg nem csak olyan kutyusokat lehet elhozni amik ivartalanítva vannak?
2012. júl. 25. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítási kötelezettség van, ha kölyök az állat. Illetve a kan kutyáknál (úgy tudom) csak most vezetik be a kötelező ivartalanítást.
2012. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi!

De nekünk szuka kutyánk van menhelyről és nincs ivartalanítva. És nem is köteleztek rá.

2012. júl. 25. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Valószínű azért nincs, mert a menhelyeknek nagyon nincs pénzük. Az enyém is onnan van és csak azért ivartalanították, mielőtt kihoztam, mert mondtam, hogy kan kutya mellé jön. És ki kellett fizetnem a felét. Ott mondták azt is, hogy 2-3 éve még minden kutyát ivartalanítottak, de most már se pénzük, se helyük a műtét utáni elkülönítésre, mert szó szerint még az irodában is kutyák vannak.
2012. júl. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi!!!

Már régebben találtak egy alom kiskutyát a falunkban és nem akarta befogadni őket a menhely mert a macska ketrecekben is kutyák vannak.

2012. júl. 25. 17:50
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Ezek szerint menhelyenként változik,ahogy az előző válaszokból láttom. Itt nálunk minden kutyát ivartalanítanak(a kölyköket nem,csak ha elérték a megfelelő kort) a menhelyen és be is oltják őket. Kölyök esetében pedig van ivartalanítási kötelezetség.

Én is úgy tudtam,hogy mindenhol így kéne legyen egyébként.

2012. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi!

itt is be oltják őket.

Azért furcsáltam mert én is úgy tudtam.

2012. júl. 25. 18:37
 7/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Az ivartalanítás pénz kérdése. Ahol önkéntes vagyok, ott az örökbefogadó fizeti a chipet, az oltásokat és az ivartalanítást. Van menhelyen doktornő, ő ivartalanít 2 kutyát napi szinten, meg viszik állatorvoshoz is. Napi 5 kutya ivartalanítása bőven elég, főleg ha a gazdi még aznap hazaviszi. Ez a menhelynek mondhatjuk, hogy nem kerül semmibe.

A menhelynek dolga lenne ivartalanítani, főleg a szuka kutyákat. Ha nem ivartalanítanak, vagy nem köteleznek rá, akkor csak összegyűjtik a kóbor állatokat, a szaporulatot nem előzik meg.

2012. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

Pont mi is ezen gondolkodtunk mert vegyesen vannak szukák, kanok egy ketrecbe és a múltkor is néztük hogy a szuka tüzelt és kannal van együtt.

2012. júl. 26. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!