Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Milyen kutyát válasszak? Körülmények: első kutya lenne, bikejöringeznénk együtt, lakásban lakna.

Figyelt kérdés

Első kutya lenne, de sztem határozott és következetes vagyok. Rendszeresen bringázok, ehhez keresek társat (de járnánk kutyaiskolába is).


Tetszenek a nagyobb testű kutyák, és szeretem, ha kicsit protektív az eb (vagy van olyan megjelenése, hogy ne támadjanak meg, ha velem van), de ezeket a kutyákat nem ajánlják első kutyának.

Inkább közepes energiaszintű kutyát szeretnék. Mivel itthon dolgozom, alig lenne egyedül, többször lemennénk sétálni (nyilván!), de jól kellene tűrnie, hogy nem birkákat terelünk, hanem én a gép előtt ülök, ő a lábamnál, amíg nem jön el a móka ideje.


Természetesen gondoltam menhelyi kiskutya örökbefogadására, de itt belép a képbe az a probléma, hogy a keverékeknél kiszámíthatatlannak tűnik, hogy mekkora lesz, vagy hogy milyen a temperamentuma. Ezzel kapcsolatban van tippje valakinek?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. júl. 25. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk staffordunk van és pont azt csináljuk vele, amit te tervezel.


A lakásban olyan, mint egy díszpárna, nem ugat, nem ugrál, csak fekszik lehetőleg minél közelebb hozzánk.

Olyannyira csendben van, hogy mikor beköltöztünk a lakásba, a szomszédok meglepődtek, mikor pár hét/hónap után összefutottak vele, azt sem tudták kutyát tartunk.


Szinte minden hétvégén megyünk a hegyekbe kirándulni, sokszor kerékpárral.

Nagyon szépen megtanult mellettünk pórázon futni.

mikor látja, hogy készülünk, olyan izgatottan nyüszög, mint amikor a huskyt készítik a szánhoz, imádja!


Bár nem mondanám közepes energiaszintű kutyának, hiszen nehéz lefárasztani, de tény, hogy lakásban példásan viselkedik és a futást is bírja.

Legalábbis a miénk :))

2012. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ja, és nekünk is első kutya.

Ha van hozzá érzéked, nyugodtan választhatsz dominásabb természetű kutyát is ( a stafford nagyon ilyen...).

2012. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 VBeata81 ***** válasza:
83%
Esetleg belga juhász? Nagy mozgásigényű fajta, és jó őrző-védő. A szánhúzók is nagyon jók a sportoláshoz, de első kutyának nem ajánlom. Esetleg egy vizsla, vagy pointer, de az nemigen véd meg.
2012. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Hogy mekkora lesz, az kb. kiderül kölyökként, nem lutri. Milyen fajta jellegzetességek vannak rajta, x idős korában mekkora, így meg lehet mondani, hogy pl. nem lesz magasabb 100 centinél.

Menhelyen foglalkozhatsz az adott kutyával, megismerheted, viheted sétálni. Amelyiknek a temperamentuma jobban illik hozzád, úgyis azt választod. Hozzá is szoktathatod az életviteledhez. A többi már csak nevelés.

2012. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Én is Amstaffot ajánlanék :)
2012. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Nagytestű, ÖV kutyának is lehetsz jó gazdija, ha határozott és következetes vagy, ha pedig kutyasuliba is mennétek, nincs is több kérdés :)


Bár inkább a közepes testűeket írtad, de azért megemlítem a bullmasztiffot is, mi panelban vagyunk vele, a mozgásigénye nem túl nagy, nyugodt kutyus a lakásban, nem ugatós. Bár ő inkább ÖV-re alkalmas...

2012. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

mi ezt egy berni keverékkel együtt tesszük:)

tapasztalatom szerint a kutya komolyabb futatásának felső határa 40-45 kg.

a legjobb a 25-30 kg közötti közepes testű kutyák.

ne válassz terriert elsőre:)

de egy vizsla, vagy egy golden,esetleg egy labrador remek társad lehetne.

( remek az amstaff,vagy egy pi-bull is ,sőt ezek a kutyák a hírükkel ellentétben mindenre jók)

szóval: argentín dog,afrikai oroszlánkutya ( mindkettő bírja a meleget( a roti nem !!)bírják a futást, a lakásban imádnak,és alszanak napi 16 órát, de ha menni kell,hát ők tudnak:)

javaslatom: vizsla,argentín dog,afrikai oroszlánkutya,illetve ezek keverékei,golden retriver,és a labrador,pedig a legkönnyebben nevelhető,tanítható,de a futást is bíró kutyák.

2012. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Németjuhász, malinois.
2012. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 diagnostic ***** válasza:
100%

Első körben vizsla,dalmata,bár ezek nem elrémisztőek.

Esetleg belgajuhász,de nem mali,hanem tervueren vagy gronandale. Egy snaci is jó választás lehet,akárcsak egy mudi.

2012. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Első körben a német vizsla és a dobermann ugrott be, a dobi kutyasulival kellemes társ lenne. Belga malinois első kutyának szerintem túl nagy falat
2012. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!