Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölcsönkutya nem eszik, mi...

Kölcsönkutya nem eszik, mi legyen?

Figyelt kérdés
2 hétig nálunk van a szomszéd kutyája. A szomszéd hagyott neki itt tápot (lidl) nem eszi. Már több napja, érintetlen a tálka. Újat rakok ki neki, semmi. 4 nap után tegnap adtam neki a saját kutyáim tápjából (pro plan) rögtön befalta. Na de mégsem etethetem ezzel, ha a gazdája mást hagyott neki itt. Arra tippelek amúgy, hogy a gazdája maradékkal eteti, a tápot meg csak azért hagyta itt, mert arra már nem akart megkérni, hogy főzzek a kutyának. Ti mit csinálnátok? Több kérdésben írtátok, hogy ha éhes, megeszi, de négy napig tényleg semmit nem evett, ez nem megoldás.
2012. júl. 26. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De megoldás. Kaja mellett egy élőlény sem hal éhen önszántából.
2012. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem vagyok benne biztos, de talán segitene, ha hallaná a gazdája hangját... vagy pedig a táp nem izlik neki, ezért érdemes lenne keverni a kutyáid tápját és a szomszédod tápját...
2012. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gazdája Soanyolországban nyaral, nem szeretném elrontani a nyaralását azzal, hogy felhívom, hogy gond van. Arra is gondoltam, hogy talán a gazdája hiányzik neki, azért nem eszik. De akkor meg miért kell neki az én kutyáim tápja? Lehet, hogy szimplán válogatós, na de azt se akarom, hogy én álljak neki megnevelni, tök feleslegesnek tartom. Lehet, hogy tényleg teszek az enyéim tápjából az övébe, csak hát nagy kutya, sokat kellene ennie, én meg nem akarom neki fizetni a drága tápot.
2012. júl. 26. 09:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd előtte a kaját, az például biztosan segít. Add oda neki, ha ott hagyja, vedd el. Esetleg pici konzervet vagy valamit keverhetsz bele, hogy gusztább legyen.
2012. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd előtte a kaját semmiképp. Esetleg azt megteheted hogy keversz bele neki főtt kaját/maradékot vagy főzöl egy adag csontlevest és abba áztatod (40-50Ft körül van egy nagy darab csont azt simán felfőzöd vízben, a számlát meg benyújtod a gazdinak ha szeretnéd).
2012. júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne hagyd előtte a kaját szerintem sem. És én kevernék a saját tápjához vmi vonzót vagy leünteném levessel.Igy azt enné meg, nem a tieidét.


Az nem motiváló számára, ha egyszerre eszik a Te kutyáddal? Nem egy tálból, de egy időben. Az enyém, ha nálunk van a haverja, mindig nagyon siet eltüntetni az adagját, nehogy osztozni kelljen :)

2012. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, akkor főzök levest. Igazából azért nem akartam kísérletezni, mert nyilván elvileg a gazdája hagyta itt neki ezt a tápot, akkor gondoltam, alapból azt eszi otthon, nem akartam azon változtatni, de nyilván nem megoldás, ha nem eszik. amikir leteszem neki a kajás tálat, a helyén fekve nézi, a közelébe se megy. Tegnap direkt ott maradtam mellette vagy fél órát, hogy odamegy-e a tálhoz, vagy sem, de a közelébe se ment. Azért hagytam ott tovább, de az se hatotta meg. Tulajdonképpen a gazdájára haragszom, mondhatta volna, ha gond van a kutya érvágyával, akkor legalább tudnám, hogy ő mit szokott csinálni.
2012. júl. 26. 10:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Önthetsz rá még mondjuk kefírt, vagy túrót is
2012. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kicsit bánatos, mert elment a gazdája, és nem érti, hogy mi van. Ne haragudj ezért senkire :) Mozgasd le kaja előtt, az is segíthet, a fáradt kutya éhes kutya :)
2012. júl. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!