Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlagosan meddig élnek a kis...

Átlagosan meddig élnek a kis termetű keverék kutyák?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok . Van egy nagyon szép kistermetű kutyám , keverék. Csak sajnos már nagyon öreg 9 és fél éves . nagyon nagyon szeretem de mostanában amikor játszunk , vagy simogatom meg vele vagyok látom hogy lassan eltűnik a szép fekete szőre és egyre jobban őszül . Ettől mindig elszomorodok és állandóan sírnék mert tudom hogy már öreg és már nem sokat lehetünk sokat együtt mert ő hamarosan elmegy . :((( és van egy másik kiskutyánk nem rég került hozzánk . Rá nagyon féltékeny és félek nehogy nagyon bánatos legyen mit tegyek ? boics a két kérdésért:)
2012. júl. 26. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kistermetű kutyák akár 15-18 évig is elélhetnek, ha egészségesek és jó minőségű tápot/ételt kapnak. Szóval még elég sok időtök van együtt, nem kell ezen paráznod már most. :) Élj a mának, élvezd a vele való foglalkozást és mással ne törődj. :)


Ha az idősebb kutyával is foglalkozol, akkor nem lesz bánatos, mert a kicsire is szánsz időt, a lényeg, hogy ne hanyagold el egyiket sem.

2012. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11-12 évig élnek, de írtad hogy ,,félek nehogy bánatos legyen". Ezt úgy tudod megelőzni, hogy egyformán foglalkozol és szereted őket! ( Próbáld ki: együtt játszol velük v. külön, állapítsd meg hogyan jobb neked és nekik is.) Sok szerencsét! :)
2012. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bozsikrisz ***** válasza:

Ha nem beteges, vagy nem történik vele valami, akkor simán elélhet 15-20 évig is.

A két kutya pedig össze fog szokni, de foglalkozzál velük sokat, tanítsd őket, és lehetőleg mindkettőjükkel ugyanannyit. Milyen neműek?

2012. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Hát van egy nagy kertes házunk , az idősebb kint van , van egy szép háza , játékai stb . Minőségi táp , és főtt étel !

Szóval nagyon jól van tartva !És egyáltalán nem beteges! :) Egyébként mind a kettő lány és ezért nagyon féltékenykednek . MErt ugye lány - lány kutya veszekszik/verekszik. Ez itt a legnagyobb probléma! A kicsi még idebenn van mert kicsi.:) De mindig ki visszük az udvarra és olyankor kezdődnek a bajok. Verekszenek meg stb. Együtt játszani nem tudok velük ezért 1 óra az idősebbel egy a kicsivel . Máásképp nem tom megoldani. Még ötletek , tapasztalatok?

2012. júl. 26. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!