Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámra már többször rájön...

A kutyámra már többször rájön egy furcsa fuldoklás szerű, szívja és fújja a levegőt közben, de látszik hogy fuldoklik. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 11:50
 1/9 noesamuel ***** válasza:

gondolom véletlenül ide írtad ezt a kérdést, ami egyhibás elgondoláson alapszik.

ha akadna olyan(amit nem hiszek) aki azt mondja, hogy attól van, hogy időnként vér szivárog a tüdejébe, és attól van, akkor aligha hiszem, hogy egy sóhajtással, letörölve a holokodat hátradölsz és azt mondod: hű...már azt hittem valami komoly.

azzonal állatorvos!!!ott ted fel ezt a kérdést megint, igaz időbe/pénzbe fog kerülni, de lehet, hogy életbe marad a pára.

2012. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Köhög. A kutyák úgy köhögnek, mintha éppen fuldokolnának. Vidd el dokihoz, ad neki köptetőt. Nehogy komolyabbra forduljon a dolog.
2012. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez simán lehet a "belső tüsszögés" is. Akkor produkálják ezt, amikor valamit felszippantottak a földről, port, pici növényi részecskét, stb.

Kutyám is néha így szívja be a levegőt, közben fejét előre-lenyújta és "fuldoklik", ami persze nem igaz :) Fél perc elteltével kb. helyre szokott jönni.

2012. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bozsikrisz ***** válasza:

Sejtem mire gondolsz...Tavaly az én kutyám is csinálta majdnem egy hétig, naponta legalább 10-15 alkalommal rátört ez a roham. A doki azt mondta, hogy lehet, hogy valami növényre allergiás lett. Kapott Calcimusc oldatot minden nap, 1 hét után elmúlt.

De szerintem nem allergia volt, hanem ahogy előttem írták, valamit felszippantott, ami megakadt az légcsövében.


Mióta csinálja?

2012. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet sima köhögés/tüsszögés amiért valami belement az orrába.

Lehet légcsőszűkület mellékhatása (nem tudjuk milyen kutyáróól van szó).

Lehet viszont sokkal, de sokkal komolyabb baj is.


Épp ezért el kéne vinni egy dokihoz, az a biztos.

2012. júl. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 26. 20:50
 7/9 anonim ***** válasza:
ezt a kánikulában csinája? közben nyujtja a nyakát is? Egy szivultrahangot megérne.
2012. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak toklász volt az orrában. 2 hétig azt hittük, hogy allergiás a parlagfűre (nagyon sok van erre fele) de annyira felszippantotta, hogy nem láttuk. Aztán ma nagyon erősen tüszögöt, így kijött egy picit, és így ki tudtuk venni. Ugyan ezeket a tüneteket produkálta.
2012. aug. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szerintetek akkor nekem sem kéne aggódni ha nem sűrűn fordul elő? a minap játszottam vele és utána le feküdt pihenni és el kezdet"fuldokolni" de perc mulva semmi baja most akkor csak annyi hogy a torkán akadt valami amit köhögött bár nem hiszem..
2014. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!