Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány km-t tud maximum lefutni...

Hány km-t tud maximum lefutni egy rövidszőrű magyar vizsla egy nap? 40-60km?

Figyelt kérdés
pl.: kerékpártúrázás esetén. 23-27km/h átlagsebesség.
2012. júl. 27. 03:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a 40 km-t bőven lefutja. Csak hosszú távon nem jó, ha póráz van rajta, mert akkor a te tempódban tud csak haladni. Póráz nélkül ő maga osztja be az energiáját, erejét, és hol gyorsabban megy, hol lassabban.
2012. júl. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben a kutyámmal 30km futottam, de ezt több hónap alatt értem el, a terhelést, és a távolságot fokozatosan kell emelni. Arra gondolok, hogy ne vágj neki egyből, eleinte pár alkalommal menj vele 8km-t, majd 10-15km, 20-25km és így tovább, fokozatosan 2-3 hónap alatt. Nem azt mondom, hogy nem bírná ki egyből, de az szerintem nagyon megterhelné a szervezetét. Figyelj oda arra is, hogy ne legyen teli a hasa, és a megfelelő táplálkozásra is, jó minőségű, fehérjében gazdag, magas energiaszintű étel kell neki. Ezenfelül a futás helyszíne is fontos, az aszfalt nem a legjobb, ha ennyit fut aszfalton azt az ízületei megsínylik.

A 23-27km/h nekem soknak tűnik, inkább 13-16km/h.

2012. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre ez rengeteg, de egy megfelelően edzett kutya idővel képes rá. Az átlagsebességet viszont szerintem nem bírná tartani, nagyon megterhelné. A kutyák számukra legoptimálisabb sebessége a kocogás, hogy az km/h-ban mennyi sajnos nem tudom, de 15körül lehet max. A másik fontos tényező a talaj: a beton és a kötött, kemény talaj tönkrevágja az izületeit, a puhább, füves terep tökéletes a futásra.
2012. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én a 4 éves magyaqr vizsla szukámmal már voltam 115km-es hegyi kerékpártúrán, de persze ez a kondíciótól függ.
2012. aug. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!