Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya táplálása? Ti...

Kölyök kutya táplálása? Ti milyen táppal etettétek a kölyköt?

Figyelt kérdés

Nagytestű kutyusom lesz a közeljövőben és gondolom a tenyésztő elmond majd mindent de kíváncsi vagyok ti hogy etettétek miután hazahoztátok ? Maradtatok a tenyésztő által használt tápnál vagy váltottatok ?

Leírnátok nálatok hogyan zajlott ez?

Milyen márkájú táppal etettetek és meddig?

Előre is köszi a válaszokat!:)


2012. júl. 27. 18:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

nekem kistestű kutyám van :)

amikor mi elhoztuk kaptunk 5-6 napra elegendő tápot(fides kutyatáp) amit ő kapott , de nálunk ilyen tápot nem lehetett kapni és váltottunk Eukanubára azt 2 hónapig ette,de elég drága volt már, így olcsóbbra váltottunk, még pedig Pro plan-ra ,lehetett kimérve kapni és így olcsóbban úsztuk meg :) azóta már 1 év eltelt még mindig Pro Plannal etetjük csak már a felnőtt tápjával,nagyon szép és egészséges tőle, a kakija is kevés és jó állagú :)

2012. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!:)
2012. júl. 27. 18:21
 3/22 anonim ***** válasza:
Én is kaptam pár napra elegendő tápot a spánielem mellé mégpedig Flatazor-t. Egy darabig etettem is vele de elkezdte megenni a kakiját így váltottunk. Evett 2 hónapog Profine Puppy-t de azt meg nem igazán vált be hasmenés/hányás így a Brit Care-nél kötöttünk ki ami fantasztikus! Nagyon szép lett a szőre eszi rendesen és a kakija a felére csökkent és már nem akarja megenni sem! Én csak ajánlani tudom!
2012. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nekem is nagytestű kutyám van, etettem Royallal, Happy Doggal, Belcandoval (rövid ideig, mert fosott tőle), Brit Prémiummal, volt amelyikből baby tápot és juniort is.

Royallal és Happy Doggal nem etetnék kutyát, royal tele van kukoricával, HD-nak pedig nagyon megromlott a minősége (ezt más is tapasztalta). A többi jó táp, de az én kutyusomnak nem az igazi.


Brit Care tápot adok neki már jó ideje és azt mondom, bárcsak kipróbáltam volna korábban is.

Lényeg a lényeg, én úgy etetném a helyedben, hogy olyan 6-8 hónapos koráig a junior táppal, utána viszont felnőttre váltanék a fehérjetartalom miatt (fél éves korától vissza kell fogni a fehérjét a növekedés miatt, nehogy hirtelen nőjön).

Az én bullmacim 1 éves múlt, 8 hónapos korától Brit Care felnőtt tápot kap. Tényleg csak jókat tudok mondani róla. Szép szőr, kevés kaki, egyenletes fejlődés.

2012. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
A felnőtt tápra való átállást 6-8 hónapos kora körül visszaszívom, ha jó a táp, ne váltsatok ilyen korán felnőtt tápra. Rájöttem valamire a kutyusom kapcsán, de hosszú lenne leírni :)
2012. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !

Úgy sejtem hogyha tetszeni fog a kutyusnak akkor én is elkezdem a Brit Care-al etetni mert arról Tőletek és másoktól is szinte csak jókat hallok :)

Még ha annyit megkérdezhetek hogy Alexandra neked a kutyus táplálása mennyibe került kb havonta míg kölyökkel etetted ? És most hogy felnőttel?:) Adtál mellé valamilyen kiegészítőt?

2012. júl. 27. 21:20
 7/22 anonim ***** válasza:

Fú hát addig sok tápot próbáltunk, voltak drágábbak is, és kicsit olcsóbbak is.

A Brit Care-nek egy kicsit el van túlozva (legalábbis számunkra) az etetési útmutatója, mert ha azt veszem alapul, hogy Joeynak 2,5 éves koráig junior tápot kéne kapnia és annak az etetését nézem, akkor most per pill napi 680 gramm lenne az adagja, de ezzel szemben elég neki napi 500 gramm (egyébként most 42 kg-os). Mindjárt megkeresem neked a neten az ajánlott etetési útmutatóját a Brit Care-nek, de tényleg neked kell kitapasztalni, hogy mennyi kell belőle. A lényeg, hogy vékonyan kell tartani a nagytestű kutyákat, persze nem úgy, hogy a bordája kilátszon, de ne legyen nagy hasa, stb., mert nem tesz jót az izületeinek és a csontjának, ennek megfelelően kell majd eltalálnod, hogy neki mennyi kell.

Most egyébként napi 380Ft-ban van Joey tápja (épp tegnap számoltam ki) :D Elvileg felnőtt korában még ennél is kevesebb kell, de ezt majd meglátjuk.

Én zöldkagyló kivonatot adok neki 4 hónapos korától (Vetri Care GF600) az izületek védelme miatt, ez a nagytestű kölyök kutyáknál kifejlett korig ajánlott, de lebontva ez is napi 100 Ft. Emellett kap ugye jutalomfalatként virslit, ilyesmit. Összességében azt tudom mondani, hogy kevesebb a napi kajája, mint 1 doboz cigi ára.

Szóval visszakanyarodva, ha beválik a táp, ne váltsatok korábban felnőtt tápra, pár perce jöttem rá vmire, ha érdekel, priviben leírom.

Milyen fajta kutyusod lesz? :)

Mindjárt linkelem az etetési útmutatót...

2012. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Magát a táblázatot nem tudom belinkelni, de jobb oldalon látsz egy olyat, hogy list brit care, arra kattints, a vége fele lesz a táblázat, junior large breed tápot nézd meg :)


[link]

2012. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Fúú nagyon szépen köszönöm !

Hovawartom lesz, jövő nyáron érkezik meg ha minden jól megy.:)

Igen én is azt szeretném hogy vékony(persze csak normálisan) maradjon és izom legyen rajta ne hájacska:)

Egyébként hogy a kutyusod ,olvastam hogy sántított kicsit?:/

2012. júl. 27. 21:34
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2012. júl. 27. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!