Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez a kutyám szája...

Mi lehet ez a kutyám szája szélén? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Labrador keverék kutyámnak tegnap észrevettem, reggel a szája szélén, pontosabban az orra és a szája közti részen egy kidudorodó "valamit". Kb 1-1,5 cm átmérőjű dolog, olyan mint ha be lenne dagadva, de nem piros, nem fáj neki, nem vakarja, a szőr csak kicsit hullott ki, bár lehet hogy az sem, csak ahogy a dudor szétnyomja a szőrszálakat ritkábbnak látszik. Kicsit rózsaszín a színe, de inkább szürkés. A felülete most kezd olyan lenne mint amikor a seb varosodik. Én meg tudom neki nézni, hagyja magát. Orvoshoz szívesen elvinném, de az a baj, hogy mivel befogadott kutya és rendszeresen bántalmazták a családomon kívül senkit nem enged magához, beoltásnál is 2 férfi szokta lefogni, tehát kizárt hogy a száját engedné megnézni.Én úgy gondoltam, hogy várok, ha változik , csúnyább lesz , vagy ne adj Isten elvakarná mindenképp elviszem orvoshoz, maximum elbódítja és úgy vizsgálja meg. Tehát légyszives segítsetek nekem tippekkel, ötletekkel, vagy ha valakinek ismerős, mert volt a kutyájának ilyen, kérem írja le!!!

Próbálta a neten keresgélni leginkább szemölcsre gondolok, de arra sem illik teljesen , hiszen ez nagy. ja és a felülete furcsa, kissé hullámos :S

Nos kérem a segítségeteket!!!

Köszi


2012. júl. 28. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk a cicának volt ilyen az arcán, a gyógyszertárban kapható fekete nadálytő kenőccsel kellett kenegetnünk neki, attól kifakadt és elmúlt, ilyen gennyes cucc volt benne, valószínű megcsípte valami, 8-900 forintba kerül ha jól emlékszem, és nagyon jól bevált.
2012. júl. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem mondani hogy a doki azt mondta tályog, szóval igy próbálj nézelődni, ne szemölcsre keress, és a nadálytő kencét ajánlom :)
2012. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet rüh, vagy valami ilyesmi? (Lehet rossz nevet írtam, de van valami viszonylag gyakori betegség a kutyáknál, ami így kezdődik, hogy a szája, orra környékén kezd kialakulni hasonló folt.)

Szerintem mindenképp meg kellene mutatni az orvosnak. Egyébként a rühatka az emberre is veszélyes!

2012. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tályog az én macskámnak is volt, arr szerintem nem hasonlít annyira...

Gondoltam rühességre is,de elvetettem, mivel nem viszket neki, nem váj neki. Annak meg az alapvető tünete a vakarózás. És még ha éjszaka nem is látom, de ha vakarná akkor sebesedne neki, vérezne meg ilyesmi.

2012. júl. 28. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kullancs ami már jól megszívta magát?
2012. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!