Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasíp hallássérült kutyának...

Kutyasíp hallássérült kutyának? Tényleg használ?

Figyelt kérdés
Azt mondták nekem többen is, hogy vegyek kutyasípot a hallássérült kutyámnak, és arra tanítsam meg visszajönni, mert hogy azt ő hallaná. Szerintetek ez tényleg így van? nem közönséges sípról van szó, hanem olyanról, ami nagyon magas hangot ad ki, mi emberek pedig alig halljuk, a kutya viszont messziről behívható vele. Lehet hogy a hallássérült kutyusom ezt meghallaná?

2012. júl. 29. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz hallássérülésen. Süket kutya sajnos nem hallaná meg az ultrahang sípot sem.
2012. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nézd, vagy úgy sérült, hogy azt hallani fogja, vagy úgy, hogy nem. Ki kell próbálni, a hallás gyengülésének ezerféle fokozata és oka lehet.
2012. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felejtős. De próbáld ki azért.

Ő nem tudja, hogy nem hall, neked kell helyette figyelni, és kézzel-lábbal tanítani. Szoktasd meg vele, hogy mindig téged figyeljen. Sok sikert és KITARTÁST!

2012. júl. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Hát azt mondták teljesen süket, de néha még is úgy érzem, mintha hallana engem, de aztán lehet, hogy csak beképzelem, mert nagyon szeretem őt, és azt szeretném, hogy halljon.:( Keresem a mentőöveket, ezért kérdeztem ezt a sípot. Mindegy, egy próbát megér, hátha... Mindenesetre néztem rezgős nyakörvet is, ami nem okoz neki fájdalmat, csak rezeg a nyakában, arra mindenképpen beruházok, és természetesen a kézjelek. De annyira okos, és figyelmes kiskutya, teljesen együttműködik velem, segítjük egymást a szavak nélküli kommunikációban azt hiszem.:)
2012. júl. 29. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha állatorvos vizsgálta, és ő mondta, hogy süket, mint az ágyú, akkor semmilyen sípot nem fog meghallani. De nincs is rá szükség, ha veszel rezgős nyakörvet.
2012. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!