Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek hallássérült...

Van valakinek hallássérült kutyusa? Hogy kommunikál vele?

Figyelt kérdés
Nekem úgy néz ki lesz egy hallássérült francia bulldogom ismerősöktől hoznám el, akik tenyésztők. Van már három egészséges buldim is, kicsit izgulok, írnátok tapasztalatokat milyen egy hallássérült kutyussal együttélni? KUTYUS MÉG KÖLYÖK!!!
2011. szept. 10. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek nehéz lesz, kéz jelekel tudtsz vele kommunikálni, meg kell mindenre tanítani!!!

Sok szerencsét hozzá.

De interneten olvas, h kell báni egy hallássérült kutyával!

Csak ennyit tok segíteni, bocs!:(

2011. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy kitartás kell hozzá a te részedről, és a kutya részéről is. Csak kézjelekkel tudsz majd vele kommunikálni, amiknek megtanítása dupla-tripla annyi idő, mintha szóban tanítanád. A szobatisztaságra nevelés is nehéz falat, mivel szóban nem tudtam megbüntetni, megütni meg nem akartam, nagyon nehéz volt.

A kutyám most 2 éves (fekete-fehér angol cocker spániel), kb 1,5 éve szobatiszta, kézjelekből ül, fekszik, pacsizik, hozzám jön (kb mostanára).

Az ugatása elég furcsa, a doki szerint a süket kutyáké ilyen (inkább vonyítva ugat, vagy mi)...

Nekem saját tapasztalat, nagyon nehéz volt a kutyával, sajnos nem tenyészetből vettem, és így jártam. Ha lenne lehetőségem, máshonnan vettem volna kutyust, tényleg nagyon nehéz (természetesen szeretem a kutyámat, és vissza nem adnám, de erre nem számítottam).

2011. szept. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyira nem bonyolult, csak sokkal több figyelmet, és önfegyelmet igényel tőled. Nagyon egyértelmű testbeszédre van szükség, illetve nagyon tudatos és egyértelmű (inkább eltúlzott) arcmimikára.


Én tanításnál biztosan klikker-elvet alkalmaznék, csak nyilván nem klikkerrel, hanem valamilyen villanó fénnyel. Az első, legfontosabb, mindig jutalmazott viselkedés az az, hogy az arcodat, a szemed nézze. Nagyon stabil szemkontaktus kell, illetve az, hogy mindig figyelje a fél szemével, hogy hol vagy. Fontos lenne gyúrni a szaglására is, játszhatsz vele olyat, hogy valaki megfogja, te elbújsz egy fa mögé, és meg kell találnia légszimat alapján. Feladatokhoz kézjelek, illetve hasznos lehet még, hogyha megtanítod, hogy kövessen egy lézerfénypöttyöt, így kint is tudod irányítgatni.


A bünti a legnehezebb hang és testi fenyítés nélkül, de meg kell tanulnod kommunikálni neki, hogy dühös vagy. Legyél nagyon egyértelmű és következetes mimikában és testbeszédben, és akkor megérti.

2011. szept. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!