Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a száraz tápra forró...

Ha a száraz tápra forró olajat öntök az baj?

Figyelt kérdés
50kg feletti kutyám így sokkal jobban eszi a száraz kaját.
2012. júl. 29. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ezt hogy fedezted fel? Nem hiszem, hogy hosszútávon jó hatással lenne a szervezetére.
2012. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 petrusi ***** válasza:
73%
Hát, szerintem felesleges.Ha öntesz rá valamit, akkor inkább vizet. Ha véletlenül sokat öntesz rá, akkor mehet tőle a hasa.A jó minőségű táp már eleve tartalmazza a zsiradékokat.A víz meg nem árt neki, gondolom, csak azért eszi olajjal jobban, mert jobban csúszik. Áztasd be vízbe, az nem árthat, próbáld meg:)
2012. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

A fogainak nem tesz jót, ha nem rág tényleg száraz és kemény dolgokat, arról nem is beszélve, hogy a tömény olaj hozzáadása rendesen odatesz a táp összetételének. Inkább keverj bele egy kanál konzervet, az is finom és jó szagú, bár a fogain az sem fog segíteni.

Amúgy miért éppen forró olajat öntesz rá? Szobahőmérsékleten nem szereti? :D

2012. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
(Y)
2012. júl. 29. 21:41
 5/15 anonim ***** válasza:

Milyen olajat és mennyit?

A meleg folyadék kissé erősebbé teszi a táp illatát. De a forró nem jó sem a torkának, sem a gyomrának.

2012. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

nem annyira fórrót,pont megfelelőt.

és kevesen öntök rá. tehát a táp kemény marad.

Csak,hogx jobban egye.!!

2012. júl. 29. 21:46
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én kutyám tegnap kerti sütögetés után belefetyelt 3 deci használt étolajat nagy sunyiban, aztán meg egész nap hányt, még ma is koplaltatni kellett. Kétlem, hogy jót tenne neki.Tegyél rá konzervet inkább, azzal is át tudod verni.
2012. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
a túlzott zsíradék fogyasztás hasnyálmirigy gyulladáshoz vezethet a kutyáknál. én csontlével szoktam neki leönteni (azt neki főzöm) vagy pörköltszafttal (azt magunknak). de sima sütőolajjal nem ajánlatos, szerintem. ha ezek közül egy sincs, nagy ritkán langyos vízzel vegyítem. egyiket sem napi szinten, mert a kutya fogainak tényleg szüksége van intenzív rágásra és erre tökéletes a száraztáp.
2012. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

7.


a koplalós nap/ok után még pár napig (2-3) adj neki enyhén sós vízben főtt rizst üresen, aztán 1-2 napig táppal keverve és utána ugyanúgy, ugyanazt a tápot, amit mindig is szoktál. akkor nem lesz semmi baja és szépen rendbe jön az emésztése

2012. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
de,csak éppen annyit öntök rá,hogy jobb legyen az illata és jobban egye.tehát a táp attol "rágható" ,hiszen nem öntök én rá annyit!
2012. júl. 29. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!