Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csupán ösztönből, melyik a...

Csupán ösztönből, melyik a jobb házőrző? Kaukázusi vagy Rottweiler?

Figyelt kérdés
Ha nem kap rá erre irányuló képzést. csak ösztönből kell megvédenie.
2012. júl. 29. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a Rottweilert nehezebb lekenyerezni, és erősebbek a vadállati ösztönei.

Én egy idegen (több éves) kaukázusival pacsizgattam pár perc ismerkedés után. Ő a saját telkén volt, 6 másik nagytestű kutya társaságában, és a játék jobban foglalkoztatta, mint a területvédelem.

2012. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, és a gazdája nem volt ott.

Persze ez csak egy konkrét eset, és nem biztos, hogy lehet általánosítani. De véleményem szerint valódi házőrzésre minél vadabb, bizalmatlanabb kutyát kell választani, ha nem akarod, hogy pacsizzon a cigányokkal.

2012. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sippara ***** válasza:
53%
A kutyának nem vadnak és bizalmatlannak kell lennie a jó őrzéshez, hanem nagyon jól motiváltnak és képzettnek. "Csupán ösztönből" házőrzőt nem fogsz találni, hiszen nyilván kölyökként hozod el, abban a korban nem tudod megfigyelni (illetve meg tudnád, ha értenél a kutyákhoz, de ahhoz olvasni, tanulni kell, amit te nyilvánvalóan nem szeretnél), így később kiderülhet az agresszorodról, hogy egy visszahúzódó, emberszerető kis "öleb". Jó képzés, odafigyelés és felelősségvállalás, VAGY fizess biztonsági őrt/szereltess riasztót.
2012. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Mindkettő. Én mondjuk rotival pacsizgattam hasonló módon. Ez attól függ szerintem, mit, hol és mivel szemben kell védeni. Emberekkel szemben vagy személyvédelemre inkább roti. Isten háta mögött, vadállatokkal szemben meg a kau. Ő ebben profi, medvékkel szembeni küzdelem például sajátos harcmodor szükséges, ami a kaukban megvan.


Azokat kell nézni, akik hivatásszerűen csinálják: őrző-védő cégek inkább roti, hatalmas gyártelepek, erdő alatti fakitermelő űzemek meg inkább a kaukázusit használják.

2012. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Én egyiket se láttam még heverészni meg kezet nyalogatni, ha valaki közel ment a kerítéshez... Nem hinném, hogy lényeges különbség lenne közöttük.

De amúgy ha csak az ösztönt nézzük, akkor az utcánkban lakó két bolognese simán kenterbe veri az összes "kemény kutyát". Sokkal jobban függ a házőrzés vehemenciája a kutya egyéniségétől, mint a fajtájától.

2012. júl. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont hogy kutyát házőrzésre (területőrzésre) nem lehet tanítani képzéssel. Ez ösztönös, territoriális ösztön, amely a pásztorkutyákban sokkal jobban megvan, emiatt egy kau általában jobb területőrző, mint egy rottweiler.
2012. júl. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kaukázusi jobb, de mindkettőre lehet ezer példát meg ellenpéldát mondani. Lehet, hogy amelyik kutyákkal lepacsiztak az előttem szólók, kölykök voltak. Egy kaunál pl. egy 6 hónapos kölyök már simán van 60 centi magas, az én 4 hónapos kuvaszomat is már kétszer nézték felnőtt labradornak...

Egyébként múltkor sétáltunk a kutyámmal, egy alacsony, rozoga kerítés mögül egy rotti ugatott ránk dühödten, aztán pont mikor odaértünk kiugrott, majdnem egyenesen a nyakamba, úgy ugrottam előre egyet, azt meg a lendület továbvitte, elkaszált egy arra járó biciklist, majd jött ránk, még mindig a kerítés tövében voltunk, ami még simán az ő területe, mikor egy hirtelen mozdulattal szembefordultam vele és ráordítottam, erre visszaugrott a kerítésen és kussba maradt.

2012. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy fajtán belül, de még egy almon belül is másak a kutyák. Van amelyik domináns, harciasabb, van amelyik félénkebb, visszahúzódóbb. Így szerintem nem lehet azt mondani h ez vagy az a fajta jobb.


Én a kutyámat sosem tanítottam rá, magától kezdett el ugatni ha valaki az ajtó előtt van, vagy becsenget.

Pont most hétvégén volt, h a másik házunkban kimentem hajnalban a kertbe, jött a kutya is. Jött egy ismerős, és szó nélkül bejött. Hiába ismerte a kutya, már ugrott is oda vadul ugatva. Az ismerős lemerevedett, és meg csak akkor vettem észre. Szóltam a kutyának, onnantól már csóválta a farkát és nyaldosta, mint máskor is. Viszont már tudom, h engedély nélkül nem enged be senkit se.

2012. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó területvédő ösztönnel rendelkezik, de a kertben tartva mozgatás nélkül csak bekattannak, ez nem "csupán ösztön". Több hektáros terület őrzésére lettek a pásztorkutyák is kitalálva nem házőrzésre!!!

Külön képzés nélkül nem érdemes házőrzésre kutyát tartani!

2012. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!