Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most fedezett szukának milyen...

Most fedezett szukának milyen vitamint ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék neki mindent biztosítani. Arra gondoltam, hogy veszek neki humán várandós vitamint, ami gyenge összetételű, és negyedelem neki a tablettát, de a patikában a hölgy a "Lavet Multivitamin" készítményt ajánlotta, dupla adagban (a dobozára is ez van írva, várandós, szoptatós szukáknak a megfelelő adag kétszerese).

Tápot Josera Familyt vettem most neki (szoptatós, vemhes szukáknak és kölyköknek), és minden nap kap valami nasst, tepertőt, kacshúst, mikor mit.

Mindenképp szeretnék neki venni valamit.

Nem vagyok szaporító, évek óta tervezett alomról van szó, és a kutyáim 3xCH-k (HCH, RoCH, SRBCH) , 4 évesek, de még nem volt kölykünk, most érkezett el az ideje. A tenyésztőjükkel nem tudok erről diskurálni, mert import kutyákról van szó, nem beszélünk egy nyelvet.



2012. júl. 30. 10:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne, táp adagot növelni ha jól olvastam, 6 hetes vemhes korától kell duplázni. És ha hamarabb kezdi igényelni, hogyan veszem észre, ha egyébként is mindent felfal, amit elé rakok?
2012. júl. 30. 10:50
 2/8 anonim ***** válasza:

ha jó tápot etetsz felesleges + vitamint adni neki!

A humánt felejtsd el nem kellenek 100 kg-os magzatok :-) meg nem is tesz neki jót.

Fog jelezni ha kevesli a tápot akkor reggel és este adjál neki.

Általában ha vemhesül ( tapasztalat ) 2-3 hetes vemhesen nem eszik pár napig, néha van kevés habos hányás!

Utána meg elkezd enni mint a gép akkor szoktam már reggel és este is adni .

2012. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Humán vitamint ne adagolj a kutyának, és ha már ilyesmit tervezel, akkor a humán gyógyszerész helyett az állatorvosoddal konzultálj, vagy tenyésztő ismerősökkel. Gondolom, ismerkedtél kiállításon, vannak kapcsolataid :)
2012. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az állatorovos kérdezd meg mit javasol. A lavet vitaminok nem sokat érnek.
2012. júl. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Caniprem-ről jókat hallottam, sok tenyésztő használja.
2012. júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen normálisan etetem, a vemhesség félidejétől kap RC Starter tápot. Amugy is 2-szer eszik egy nap, de már a vége fele, van, hogy elosztom 3-4 fele is, mivel a kiskutyák ahogy nőnek, a gyomor sem képes annyi élelmet egyszerre felvenni. tepertővel vigyázz, zsiros. inkább szárazabb husikat adj neki:) és ne felejtsd el félidősen a féregtelenitést sem.
2012. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tüzelés kezdetekor, és re 3 nappal féreg hajtottam, és pár hónapja kapott kombinált és veszettség oltást.

A dokival beszéltem, ő azt mondta, tulajdonképpen a humán vitaminokat jobban kidolgozzák, mint a kutyavitaminokat, ha töröm testtömeg kilogrammra, akkor jobb, mint bármelyik kutya vitamin. Szóval ezért is vagyok full tanácstalan, nagy az izgalom, még is csak első alom :)

Szeretnék neki adni, az embernek is szüksége van rá, a rengeteg teratogén ártalom miatt.

Na, majd még utána nézek, meg megnézem azt is, amit az egyik válaszadó írt. Ment a zöld kéz mindenkinek!

2012. júl. 30. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:
selen pet kapszula, sokat segít a magzatok tapadásában az első 30 nap folyamán bár ajánlatos a tüzelés első napjától adni
2012. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!