Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk a kutyák bolhái...

Mit tegyünk a kutyák bolhái ellen?

Figyelt kérdés

Nyár elején szegényeket elhanyagoltunk (családi gondok miatt). Elszaporodtak a bolháik. 2 hete folyton küzdünk. A helyüket bio killel fújtuk be, megfürösztöttük őket, és kaptak bolha elleni nyakörvet, de semmi javulás, sőt, már sebesre vakarták magukat. (ketten vannak)

Valami hatásos szer kellene. Hol vehetünk?


2009. júl. 18. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Advatix csepp az kullancs ellen is jó de a frontline spot on combo azt nagyon dicsérik
2009. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi kutyusunk is kezdett, vakarozni, de szerencsére neki hat a nyakörv. Nekem az állatdoki azt tanácsolta ,hogy ha nem hat az öv , akkor , legjobb, rá a FRONTLINE, szerintem az állatorvosi rendelöben , lehet kapni, nem olcsó dolog, de megéri, egyben a kullancsok ellen is védi a kutyukat.
2009. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vegyél neki bolha és kullancs elleni nyakörvet és csepegtetőt.Meg vegyél neki kutya sampont
2009. júl. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
advantix nem ér semmit. Mi is azt raktunk a yorkinkra és belement ugyanúgy bolha is és kullancs is. Most már Kiltix nyakörvet visel. 7 hónapos védelem kullancs és bolha ellen. Egyetlen hátránya nem érheti víz. De van még egy jó Scalibor ami úgy tudom vízhatlan. Advantix cseppel ne is próbálkozz. Nem éri meg, nem használ.
2009. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az advantix nagyon jó spot on, az előző válaszoló szerintem nem tudta rárakni rendesen a hosszú szőrű kutyájára és ezért nem hatott, vagy lenyalogatta magáról a kutyus. Én egyébként frontline combo-t használok és eddig nagyon bevált, egy kullancsot vagy bolhát sem találtam a golden retrieveremben, pedig elég sokat sétálunk mezőkön, ahol belemehetne a kullancs. A bolhanyakörv nagyobb testű kutyáknál sz@rt sem ér. Vegyetek állatorvosnál hatásos bolhaírtó sampont és vagy 3 napig naponta egyszer fürdessétek meg vele, majd ha már megfürdettétek háromszor utána rakjatok rá spot ont.
2009. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az előző válaszolónak mondom, hogy állatorvos rakta rá a kutyánkra minden hónapban.
2009. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia

énis a kiltix nyakörvre pályázok.nagyon jó minőségű és nagy előnye h 7hónapig véd.

Jómég az advantix csepp

A frontline-t én egy szarnak tartom.és amugy is csak 4hétig véd....nekem a kutyámba a frontline-al naponta 10-15 kullancsot szedtem ki belőle.

Amióta pedig kiltixet használok egy sincs benne.

2009. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!