Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák életmódhoz?

Kutyák életmódhoz?

Figyelt kérdés

Ahogy azt a kérdésben is olvashattátok nem vagyok egy kifejezetten aktív típus.

Szeretnék viszont egy olyan kiskutya-párt (gyerekkorom óta), amelyek az én igényeimhez igazodnak, vagyis a hozzám legjobban illő 2 kutyafajtát szeretném megtalálni.

Van egy/két dolog, viszont amit meg kéne említeni:


-fél órás gyalogló/esetleg/bringás séta

(közepes méretű kert + rengeteg játék)

-heti 1/2 szőrápolás

-max. 50 cm-es

(a 2 kutyát úgy képzeltem el, hogy az egyik nagyobb másik kisebb)

-ne legyen ráncos a pofikája


Első kutyás gazdi leszek fél év múlva, csak ezért kérdeztem.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 14. 21:39
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*Kutyák inaktív életmódhoz
2011. nov. 14. 21:42
 2/20 anonim ***** válasza:
52%

shih-tzu! nagyon játékosak, aranyosak és nem kell nekik sok mozgás.

persze ők is szeretnek játszani,rohangáni :)

szerintem jó döntés lenne!

2011. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
hát nem is tudom ,az amelyik tényleg sétáltatható és betanítható meg játékos és öltöztethetős az a yorkshire terrier vagy uszkár vagy puli(mamám legalábbis öltözteti bár őt annyira nem lehet (pulit)) . Az első kettőt arra írtam hogy azokkal tudsz játszani meg sétálni stb.. de nem hiszem hogy az első annyira megtudná védeni a házat(bocsi ha valakinek pont ilyen kiscuki kutyája van) nem azért mert béna vagy valami hanem mert nincs sok tekintélye nekünk is van kicsi puli kutyánk ami kb ekkora mert ferdülése van stb... na mind1 ő harapós nagyon és mégse fél tőle senki csak aztán mi vagyunk megbüntetve hogy megharap másokat ,de hát minek jöttek be...? TEHÁT ott tartottam hogy az első 2 inkább játékos , viszont már említettem nekünk pulink van na ő megtudja védeni a házat és be is tanítható , azt nem mondom hogy kézben hurcolható(bár tatám azt csinálja) de játékos és védelmező is egyben mellette nagyon várja hogy hazaérjek és szeretetre méltó ! Ja és nem is drága! majd még írok kutya fajtákat csak írd le hogy ház örzőt vagy játékosat akarsz! :)
2011. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%
utólsó vagyok és tényleg az első is jó döntés lenne!
2011. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

hát feladtad a leckét rendesen!:D

mondanám, hogy angol buldog (vagy fráncia), de azok inkább benti kutyák...

Igazából napi fél órával csak egy idősebb vagy egy beteges kutya elégszik meg...

Mármint ismerek olyan labradort, akinek a napi fél óra bőven elég, de ezt ugye nem lehet elmondani minden labradorról...:D


Szóval én ilyen igényekhez nem választanék kimondottan fajtatiszta kutyát...

(Vagy buldogot, de bentinek...viszont annak igencsak ráncos a pofája...)

Már megint maradt az a válasz, hogy menhely, ahol megmondják, melyik kutyának felel meg ennyi az igényeinek...


A másik viszont, amit nem hagyhatok szó nélkül, hogy első kutyásként egyszerre két kutyát bevállalni elég vakmerő dolog...

Még akkor is, ha már a világ összes kutyás könyvét kiolvastad...

Mert elméletben nagyon más a dolog, mint a gyakorlatban...

Ráadásul ha egyszerre kerülnek hozzád, van már terved, hogy hogyan fogod őket tanítani?

Előre megmondom a választ: nem lehet őket egyszerre tanítani. A másikat addig el kell zárnod, vagy ha lesz olyan szinten, kiadni neki mondjuk a fekszik, marad parancsot...

Miért akarsz rögtön két kutyát?

Nagyobb kihívás, mint gondolnád!

Ráadásul ha nem úgy alakul a falkasorrend, ahogy kellene, elég gáz lesz, amikor egyik kutya bejön behíváskor, a másik meg tojik rád/egyik sem jön be, mert nagyobb buli együtt rohanni az autók elé...

2011. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
tacskó, uszkár, mjuk én az uszkárt ajánlom igazi társasági kutya válhat belőle, és 3 méretben előfordul. Annyi h a haja folyamatosan nő, és nem szőre van, na jó igen, csak érted, h gondolom, szóval, h olyan a szőre mint a mi hajunk, bármeddig megnő, ezért nyírni kell, de ezt te is meg tudod oldani otthon, rengetegen nyírják maguk a kutyájukat.
2011. nov. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor kezdjük...

Első kutyás gazda egyszerre egy kutyát akarjon. "Ösztöntől" függően hónapok vagy akár évek is kellhetnek ahhoz, hogy belejöjj a kutyázásba annyira, hogy ne legyen teher egy második eb. Sőt, közben talán rájössz, hogy inaktív élethez egy kutya is sok, nemhogy kettő.

Ez a "két kutyát úgy képzelem el", meg amit leírtál, azok alapján nem is értem, minek neked egyáltalán kutya? Napi fél óra sétáért szeretnél két jól kinéző kerti díszjátékot? A kutyát az ember a belső értékéért tartja, de arról egy szót sem ejtettél.

Plusz azon is gondolkodj el, hogy képes leszel-e időt-energiát rászánni a kutyára, ha esetleg problémás lesz... Mert akkor aztán aktivizálni kell magad, vagy végigszenvedhettek egy kutyaéletet.

Végszóként pedig: aki nem akar mozogni, az tartson macskát.

2011. nov. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyszerre egy is elég kezdésnek! A fél óra séta meg annyi, hogy elindulunk itthonról, köszönünk a kutyás haveroknak és már jöhetünk is haza.
2011. nov. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

Törpe tacskó vagy tacskó? Lakáskutya, kis fogyasztású, nem túl nagy mozgásigénnyel, nem is túl nehéz természetű, kedves, emberbarát, és képes fél napokig elfeküdni a fotelban. :) Vagy mondjuk egy jópofa keverék. Biztos találnál még menhelyen is olyat, ami nyugis, lassú tempójú, joviális személyiségű és nem túl nagy testű.


De a helyedben úgy csinálnám, hogy ha 2 kutya mellett döntesz, nem egyszerre szerezném be őket, hanem legalább 1 év különbséggel. Addig meglátod, milyen életet tudsz biztosítani nekik, belejössz a kutyázásba, az alapokkal tisztában leszel. Hiába a rengeteg szakirodalom, a kutyázást elsősorban a "saját kárán" tanulja meg az ember. :)

2011. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mi kertesházban laktunk akkor 2 kutyánk volt és nálaunk olyan "szabály" volt, hogy egyszerre egyet megveszünk/elhozzuk a menhelyről és mikor az első kutyus végigment a kutyaovin és a kutyasulin!! és szót is fogadott minden helyzetben, akkor hoztuk a másik kutyát, akivel végigmentünk vele is a kutyaovin és kutyasulin, én biztos így csinálnám, ha több kutyát terveznék egynél, mert nálunk nagyon bejött.
2011. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!