Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám nyirokcsomója be van...

Kutyám nyirokcsomója be van duzzadva? Többi lent!

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves keverék kutyám, mindkét nyirokcsomója időszakosan bedurran, majd lemegy. Többször kapott már gyógyszereket, mindegyik csak kis időre vitte le, mindig visszajött egy idő után. Egyébként folyamatosan jó kedve van, rohangál, eszik, iszik, barátságos, a bundája szebb, mint valaha, szépek a szemei, nem folyik az orra, jó húsban van, szépek a mancsai. Semmi mást nem lehet rajta észrevenni. A nyirokcsomókat is csak néha véletlenül érzem, mikor gyöntölöm. Most éppen tüzel(szuka), picit szomorkásabb ettől, de ez mindig is így volt, de amint felkapom a pórázt, már farokcsóválva rohan, ugrál, örül. Kint sincs semmi változás. Aggódnom kellene? Vigyem másik orvoshoz? Mi a franctól nem nyugodhatnak meg azok a nyirokcsomók? Fogprobléma is lehet? azt nem tudtam tüzetesen átnézni.
2012. aug. 3. 15:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, utánajártam a legrettentőbb ilyennek, a limfómának, és ott kemoterápia nélkül 4-6 héten belül elpusztul az eb. Namost nálunk már 2 éve jönnek mennek a dudorok.
2012. aug. 3. 15:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Melyik a két nyirokcsomó ami rendszeresen bedurran? Na nem mintha könnyebb lenne válaszolni ha tudnám, csak kíváncsiságból kérdezem.

A nyirokcsomó duzzanat általában valamilyen gyulladásos betegséget jelez, és általában a fertőzéshez legközelebb álló nyirokcsomók nagyobbodnak meg.

Nem tudom, hogy mi lehet ez, de valamit biztos jelent, engem biztos nem hagyna nyugodni amíg a végére nem járnánk.

Talán másik állatorvosnak meg kellene mutatni aki kicsit komolyabban veszi. Láz esetleg? Vagy volt benne a közelmúltban kullancs? A megnagyobbodás okát kéne valahogy kideríteni, és szükség esetén antibiotikumot adni neki.

Szerintem egy vérvétel laborvizsgálat hasznos lehetne, de persze nem vagyok orvos, az a biztos amit ő mond.

2012. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod! A nyakánál levő 2 nyirokcsomó. kullancsokat megnéztem, sehol nem találtam, többször vizsgáltam. Láza nincs. ja, pár napja kapott chipet, de gondolom ez nem oszt, nem szoroz. Engem sem hagy nyugodni :( akkor egy labor jó lenne? nem értem már ezeket az orvosokat sem, hogy képes többször egymás után beadni neki széles spektrumú antibiotikumot, ahelyett, hogy mostmár ránézne rendesen.
2012. aug. 3. 15:51
 4/7 A kérdező kommentje:
van olyan gyulladás, ami kívülről teljesen tünetmentes? gombára gyanakodom még, arról el tudom képzelni, hogy nem észlelhető mellette semmi.
2012. aug. 3. 15:53
 5/7 A kérdező kommentje:
ja, enyhe légcsőszűkülete is van, arról kértem másodvéleményt is, és azt mondták, hogy enyhe, így gyógyszer sem kell rá, de mostanában megint fulladozott néha. nem tudom, lehet-e összefüggés, ez is csak időszakosan jelentkezik, mint a nyirokcsomó. van, hogy hónapokig semmi, aztán egy ideig megint előjön
2012. aug. 3. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok. :)

Milyen fajta amúgy a kutyus. Ugye nem egy boxerről beszélünk?

Szóval én elvinném állatorvoshoz és ragaszkodnék egy vérvételhez (vérkép mindenképp, de egy vérvételből csomó mindent meg lehetne nézni). Mondjuk pénz legyen nálad, mert általában nem olcsó, a mi állatorvosunknál egy laborvizsgálat 15ezer Ft, és másnapra megvan a lelet.

Úgy tudom gombás fertőzés is okozhat nyirokcsomó megnagyobbodást, viszont arra aztán hiába az antibiotikum, csak gomba ellenes gyógyszer segít hosszú távon.


Eszembe jutott még egy ultrahang, hogy hátha az is kiderítene valamit, vagy esetleg biopszia, de ez lehet, hogy hülyeség... első körben én még mindig a vérvételt javasolnám.

A chiphez biztos, hogy nincs köze, a légcsőszűkület azért egy bizonyos fok után sem elhanyagolható.


Igazából nem tudom biztosra, csak "hangosan" gondolkodom..

2012. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha két éve ugyanattól a dokitól ugyanazokat az antibiotikumokat kapja, akkor én mindenképpen megnézetném más dokival is. Ráadásul az antibiotikum csak a tüneteket mulasztja el, a betegséget magát nem.
2012. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!