Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HA szűrve van a kutya, a...

HA szűrve van a kutya, a felmenőis IS normális tápot kapnak, ÉS nincs örökletes betegség az alomba, miért kéne mégis 120-140 ezret költenem hobbi kölyökre?

Figyelt kérdés

Mert itt csak azt olvasom, hogy szaporító, szaporííítóóó, szaporíííítóóótóóól nem veszünk, kölyköt! 60 ért árulja a kölyköt?: szaporító! 80 ért ad egy kutyaát? Szaporííítóóó!

130 nála egy hobbi kölyök? Na ez tenyésztő!

Na, jó most leálltam... :D

Szóvalmiért ennyire az ártól függ egy kutya?

Miért? Nem lehet 60 ért venni olyan fajtatiszta TK-s kölyköt, ami egészséges? Se DP se süketség, se ilyesmi?

Mert ahogy írják itt a válaszadók úgy érzem, ami nem 100 ezer fölötti áras kölyök, az már csak selejtes maradék kutya...



2012. aug. 4. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 120.000Ft volt, de azért mert ritka fajta, nem az ártól függ, ha minden fent van a honlapon egészségileg, jellemileg és küllemileg is stimmelnek a szülők és ez által valószínüleg a pici is akkor semmi gond, megveheted 60.000Ft-ért, csak sajnos nem sűrűn szokták ennyiért adni.
2012. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 VBeata81 ***** válasza:
100%
Nem. Mindenki onnan vesz kutyát, ahonnan akar, természetesen. Viszont, aki nem tenyésztő, de kutyát ad el, az szaporító. Lehet rendes ember, a kutyái egészségesek, csodálatosak, de akkor is az. Viszont, ennyi pénzért egészségügyi szűrései biztos nincsenek a kutyáknak, mert az drága, és minden normális ember beleszámolná az árba...
2012. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudod az van, hogy 60 ezerből nem jönnek vissza a tenyésztő költségei, ha mindent megadott a kölyköknek és a szülőknek. Tehát vagy karitatív alapon tenyészt, és még gyakorlatilag ő fizet, hogy elvigyék a kölykeit, vagy nem kaptak meg mindent azok a kölykök meg a szüleik, amikre szükségük lett volna. És hát lássuk be, kevesen vannak, akiknek olyan rengeteg pénzük van, hogy a költségeiket sem akarják viszontlátni.


De amúgy egy kicsit eltúlzod ezt a dolgot, sokszor láttam itt olyan válaszokat, hogy 80-ért már kapsz hobbira kutyát jó helyről is. Meg hát sokminden függ a fajtától ugye, magyar fajtát például sokkal olcsóbban kapsz, mint valami pár éve behozott "egzotikumot".

2012. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért fajtától is függ a dolog, ha minden rendben van akkor örülni kell, ha mégis ilyen 'olcsón' kap az ember kutyát. Pl. magyar fajtáknál az említett 60e Ft úgymond átlagárnak mondható, egy argentín dognál/border collienál... ez már gyanús lenne.

És természetesen lehet venni akár 40 vagy 50e Ft-ért is rendes TK-es kölyköt, aminek a szülei rendelkeznek az összes szűréssel.

Én nem ár alapján kategorizálok, mint jelenlegi egy és leendő 2 kutyás gazdi tudom, hogy az én fajtá(i)mban mi az átlagár, így ami ettől jelentősen eltér az gyanús, de volt már jó pár példa olcsón adott jó minőségű kölyök ügyben, így maximum óvatosságra és némi utánajárásra inteném a többi leendő gazdit a gyanúsan olcsó kutyáknál.

2012. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Én ha 150.000Ft-ért adnám a kutyákat akkor sem jönnének vissza a költségek, így igen, karitatív tevékenység sajnos, túl sokat kiállításozok és túlzottan sokat adok meg a kutyáknak h 0-ra érjek vissza...
2012. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit én szeretnék fajtát (dogo canario)-t lehetett látni az egyik kérdésnél(nem én írtam ki), hogy a 60 ezres kutya, hogy nézett ki , ráadásul se szűrés, se tk. Kösz inkább nem. Én már évek óta ismerem a fajtát, és nekem van egy vonal, ami tetszik és nekem az testesíti meg a fajtát, viszont annak ára van (de szűrésekkel, chip-el, szerződéssel, és egy nagyon lelkiismeretes tenyésztőtől). Én inkább gyűjtök még, de tudom, hogy azt kapok, olyan minőséget, amire vágytam. És bármikor fordulhatok a tenyésztőhöz, akármi van.
2012. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!