Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők mennyire durván...

A tenyésztők mennyire durván tesztelnek, hogy adjanak-e nekem kölyköt?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy egy felelős tenyásztő nem adja oda csak úgy valakinek a kutyáját. Megválogatja, hogy kinek adja oda a kutyát, amit felnevelt.

Most szeretnék egy fajtát, amár vagy 5 éve, és elolvastam a fajtáról szóló k9önyvet vagy 4x, voltam kinn 1 kiáéllításon, és megnéztem vagy 30 filmet amiben ilyen fajta van. De gondolomn ez hidegen hagyja a tenyésztőt.

Most Ők ha felhívom a tenyéásztőt, hoyg szeretnék egy ilyen kutyát, akkor mi lesz? Elővesz egy tesztlapot, és kitöltet elem egy tesztet, hogy tényleg ismerem-e a fajtát A-Z-ig?

És ha nem tudok valamire felelni, megmondják, hogy "Én neked nem adok kutyát, van más aki jobban szeretne ilyen fajtát!"


Mert szaporítótól nem akarok kutyát, de nem tudom, hogy a tenyásztő.



2012. aug. 4. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy is, nem ilyen vészes ez, arról szól h jó körülmények közé menjenek a kicsik, esetleg ellátogat hozzád, és utána tartja veled a kapcsolatot.
2012. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp, külföldön már azért vannak tesztlapok, itthon még nem találkoztam vele. Olyan kérdésekre számíthatsz, hogy volt e már kutyád, ha igen milyen, mik a céljaid, hol és hogy fogod tartani, mit tudsz róla/tudsz e az adott fajtáról egyáltalán valamit vagy csak azért kell mert kinézetre tetszik/a barátnődnek is ilyen van most...
2012. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nemrég vettem tenyésztőtől kutyát. Először írtam egy emailt, hogy van-e még eladó kölyök a párosításból amit kinéztem, válaszolt, hogy van, aztán írtam egy emailt a teljes kutyás múltamról (2 oldalas levél lett. :D ) innentől kezdve nem is volt több kérdése, hanem írta, hogy menjünk kennel látogatásra. Meg még annyit kérdezett milyen célra lenne.
2012. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőként elmondhatom, hogy nem mindenki nézi, hová adja a kölyköket...sajnos :(


Én igyekszem minden kölyöknek a megfelelő gazdit találni, és ezalatt nem csak azt kell érteni, hogy megfelel-e a gazdi, hanem, hogy a kölyök is passzoljon a gazdihoz.


Fontos, hogy tisztázzátok, mik a terveid a kölyökkel. A személyes találkozás nagyon sokat segít. Fontos, hogy már emailban tisztázzátok miért választottad az adott fajtát, milyen körülményeket tudsz neki biztosítani. Térjetek ki a szerződés tartalmára, mit vállalsz Te, mit vállal a Tenyésztő.


Én személy szerint szeretem, ha minél többször jönnek, minél többet érdeklődnek, de nem biztos, hogy mindenki így van ezzel. Szeretem látni, hogy miként viszonyul a gazdijelölt a kiskutyákhoz, milyen kérdéseket tesz fel, mert ebből már lehet látni, hogy mennyire tapasztalt kutyatartó.


Nem kell szégyenlősködni, ha valami nem tiszta, vagy érdekel, vagy nem tudsz, kérdezz nyugodtan. Nem kell félni egyik tenyésztőtől sem, sőt, én azt mondom, hogy látogass meg többet is, mert bizony nem csak a gazdikat, de a tenyésztőket is "tesztelni" kell :)

2012. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!