Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie tenyésztők?

Border collie tenyésztők?

Figyelt kérdés

Keresek Szabolcs-Szatmár, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar megyékben tenyésztőket.Messzebb nem tudunk elmenni mivel nincs autónk.Itt már nézegettem de mind az ország másik felében van... [link]

Hogy ha valaki már vett ezekben a megyékben kutyust amiket felsoroltam belinkelné a tenyésztő honlapját? Előre is köszönöm!



2012. aug. 3. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha fotó alapján kiválasztanátok a kicsit, biztos meg tudnátok egyezni a tenyésztővel, hogy elvigye nektek kocsival, legalább látná is, hogy hova kerül a kölyke :)

Fejér megyében, Székesfehérváron tudok egyébként, munkavonalas kennel, gyönyörű, egészséges, szűrt szülőkről van szó! Agilityznek és terelnek is.

2012. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
www.bordercollie.lap.hu
2012. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 diagnostic ***** válasza:
59%

Hajdú:

[link]

[link]

Amúgy először is érdemes nagyon utánaérdeklődni, és olvasni a fajtának, hogy egyáltalán el tudjátok-e vállalni egy ilyen kutyus tartását. Nagyon okosak,de éppen ezért nem valók mindenkinek.Ráadásul hatalmas a mozgásigényük.

Amennyiben biztos,hogy ilyen kutyust szeretnétek,érdemes tudni,hogy mire.Kiállításra,terelni,agilityzni,hobbira? És ez alapján választani kennelt,nem pedig megye alapján. Meg lehet oldani a szállítást sokféleképpen,ez legyen a legkevesebb

2012. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! :) Nálunk nincs lehetőség agilityre,terelésre,se egyéb sportokra.Így csak a hobbi marad.De mivel nagyon aktív így sokat törődnék vele.Szerencsére van a közelben egy nagy mező.Oda is le tudom vinni, hogy szaladgáljon.Meg frizbízni én is tudok vele.Szeretek sétálni így ezzel nem lenne gond. :) Ez a kennel tetszett meg nekem: [link]
2012. aug. 4. 09:40
 5/12 A kérdező kommentje:

első:

Az jó lenne, de ha mégse tudnák nekem lehozni akkor azért jó tudni néhány közelebbi kennelről is.:)

2012. aug. 4. 09:42
 6/12 diagnostic ***** válasza:
Azt tudd, hogy a poseidonból főleg sportra adnak el kutyát,egyszerű hobbira nem biztos,hogy kapsz tőlük. Mindenesetre nyugodtan keresd fel a tenyésztőt,nagyon rendes nő,és érdeklődj nála
2012. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy sportra tenyésztik őket.Akkor ezek a kutyák lehet, hogy még aktívabbak is lesznek mint a más kennelek kölykei?
2012. aug. 4. 18:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok poseidon-border colliet ismerek.

Gödöllői kutyaiskolában nagyon sok gazdinak innen van kutyája. Ezek az emberek mind azt mondták nekem mielőtt választottunk kennelt, h NAGYON NAGY esélllyel, igen, ezek hatalmas mozgásigényű állatok!!! a többi magyar kennelre ez alig mondható !!! Minden poseidon kutya akit ismerek (sokan) aktivan sportolnak, versenyeznek, agility, frizbi,l flyball...

Őszintén szólva ezért nem ajánlanám annak aki ezt nem tudja biztositani.

Mert ha nem mozgatod ELEGET, az lesz, h szétszedi a környezetét. ROmbol, lebont, széttép stb. Olyan is volt h ház falát rágta le (szigetelés).

És minden kutya más, mozgásigényük is.

Szval inkább ne poseidont ha nem fogsz vele aktivan sportolni.

Van mogyoródon is kennel, na ők azt mondták olyan szerződéseel adja oda, h vállalod, sportolni fogsz vele (ez nem azt jelenti h kiviszed a mezőre futkározni).

Nekem ez se tetszett.

Vettünk máshonnan, és kész. Hobbi szinten lehet velük foglalkozni, sportolni is.

AMit javaslok: tenyésztőkkel beszélj. És úgy válassz kölyköt az alomból, h mondd el a tenyésztőnek mit akarsz vele majd csinálni, és segitsen. Alomban is vannak agilisebb és lustább egyedek is. Ő ezt tudni fogja mert 8 héten át látja őket. Nem biztos h pont az a kevésbé mozgékony amelyik éppen alszik amikor te ott vagy! egy alomban is meglátszik melyik kölyök mozgékonyabb, melyik nem bir nyugton lenni, jön-megy, mászik folyton. Aztán van olyan kölyök aki jobban elvan magába, nyugodtabb, lassúbb esetleg, stb...ha nem tudsz vele állandóan több órát foglalkozni, nyugodtabb egyeedet válassz. A mienk is nyugodtabb de kertet ás, bokrot lerágja, veteményesből cukkinit fal, amikor olyanja van. Pedig még terelni is visszük, és mozgatjuk. De bármilyen kutya tud rombolni,l ha unatkozik......vagy nincs kielégitve mozgásigénye.

Frizbi tanitás jó, mert nem kell hozzá sokminden.

De! nekünk azt mondták, 1 éves kor körül kezdjük el a levegőbe dobálást, mert izületei megsérülhetnek fiatalon ha levegőbe ugrálgat. Igy mi most guritjuk neki a frizbit, erre is van technika. Mienk közel 10 hónapos.

Esetleg menj el kutyaiskolákba körülnézni, ott meglátod milyenek.

A másik, sok bordernél láttam, h hajlamos arra, hogy odakapjon, odaharapdáljon idegeneknek,morog más kutyákra már 3-4-5 hónaposan! A legjobb kennelekből valók is!

Hálisten a mienk nem ilyen!!!! Borderekre ez jellemző sajnos, bárki bármit ir, legalábbis a magyar kennelek sok borderére! Ezt lehet némileg nevelni náluk, de korán kell kezdeni, kiképzők tudnak segiteni még azelőtt is, h oda vinnéd a kutyát esetleg. Vagy ha van lehetőséged, 8 hetesen kell megnézni, h kutyus hogyan reagál ha pl kicsit nyúzod, v meghúzod a szőrét. Én azt mondom, ha odakap, az nem jó...Azért ez már 8 hetes korban látszik. A természetük azért ekkora korban már alakul.

FOntos, h a szülők ne legyenek félősek, agresszivek!!! nézd meg őket, közelről, kérd h megsimogathasd őket...megnézed odaengednek-e magukhoz, ....

Még egy: ha frizbizni akarsz, mondd ezt a tenyésztőnek. Bár nem biztos h teljesen megbizható választ ad, de hátha mégis...8 hetesen is észrevehető már h mennyire megy egy labdára, azaz mennyire apportos. Nekünk volt egy másik kutyánk korábban, az 8 hetesen repült a labda után. Most ez a border ami van, csak akkor megy labda után, ha épp kedve van, nehéz vele ebből a szempontból, - viszont a frizbit jobban szereti, de azzal is megizzadtunk. Arra akarok kilyukadni, nem minden kutya lesz frizbiőrült!!!! Van amelyik egyáltalán nem!!! azt mondom beszélj valakivel ezekről, pl menj el egy kutyaiskolába és ott pl a vezetővel...de jó helyre.

A tenyésztőkben nem bizom ilyen szempontból, mert ha nem apportos a kutyája, hááát nem igazán fogja bevallani!!!! nem fogja azt mondani, h saját kutyája nem apportos igazán.

Ismerősöm vett 120.000 forintért belga juhászt diósdon. A kutyát kutyapszichológushoz kellett vinni mert iszonyatosan félős volt, pedig nagy szeretettel bántak vele! nagy kutyások! sok hónap volt mire a kutya ebből kinőtt, most sem tökéletes, de javult. Szóval a kennelekről is ennyit, jól nézd meg a kölyköt mielőtt elhozod, ha tudsz vigyél magaddal valakit aki segit. EZ bizony igyműködik, különben sok fejfájása lehet az embernek. A magyar kennelektől nem vagyok elragadtatva, vannak közte jó kutyák és sok nem jó!!! egy jó kennelből is jöhet kevésbé jó idegrendszerü border.

Javaslom a dashing dawn kennelt! Komlón voltak, de elköltöztek közelebb budapesthez, nem tudom pontosan hova, de nem lehet nehéz kideriteni. Inkább kérdezd meg tenyésztőt h el tudja-e vinni közelebb vhova hozzád. Ők sokat utaznak, kiállitásokra, terelésekre esetleg, vagy versenyekre, vagy el tudják vitetni kölyköt vkivel aki épp arra jár mert általában rengeteg ismerősük van. MIndegyik kennel fent van a facebookon is, tudsz velük beszélni, barátságosak! és vannak képek a kutyáikról is.

Szval poseidont nem vennék, ha nem tudnék vele fél napokat dolgozni. Én elhiszem amit mondanak róluk és inkább választanék másik kennelt.

Wendigo kennelt annyira én magam nem javaslom, igaz az is messze van tőled nagyon, Győr után a határ felé, mert nekem a tenyésztőjével úgymond volt egy "érdekes " tapasztalatom, elég érdekesen reagált le korábban egy dolgot.

A tanulság az, h a kölyköt kell nézni, meg a szüleit, mielőtt elhozod. Neves tenyésztő is tud beteg idegrendszerü kutyát kiadni a kezei közül mint az emlitett diósdi tenyésztő. Ezt a kutyát saját szememmel láttam...nem sokkal jobb mint a szaporitók.

És ha a tenyésztő kifogásokat keres h ezért meg ezért nem lehet a szülőket megnézni, megsimogatni stb, állj odébb!!! akkor ott valami nem jó a viselkedésükkel és ezért dugdossa....ilyen élményem is volt sajnos.

2012. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Akkor a poseidon kizárva.Hidd el, hogy én ha tehetném vinném terelni,agilytizni stb..de sajnos nincs rá lehetőségünk.Még kutyasuli sincs a közelben mivel saját autónk nincs így pedig nem lehet megoldani az utat se.Ezért marad a séta és a frizbi,labda....Pedig biztos nagyon jó lehet agilityzni a kutyussal.Nagyon sok időt töltöttem az olvasással így tudom, hogy mekkora kárt tudnak okozni, hogy ha unatkoznak, de nálam úgy se unatkozni mivel szeretek állatokkal foglalkozni és nekem olyan mint ha tényleg a barátom lenen és a barátokat nem szoktam elhanyagolni. :)

Ez a kennel ( [link] ) Martonvásáron van.Remélem tényleg tudnának segíteni a szállításban mert így elég messze lenne.

A szülőket én mindig meg szoktam nézni vásárlás előtt.Mert ennyi erővel egy keveréket is rámsózhatnának, hogy ha nem látom a őket.

2012. aug. 4. 20:22
 10/12 A kérdező kommentje:
*de nálam úgy se unatkozna
2012. aug. 4. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!