Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik étel a jobb a kutyáknak?

Melyik étel a jobb a kutyáknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem,hogy a kutyáknak melyik étel a jobb?

A táp?

Vagy az emberek ételéléből megmard csontok,húsok...Stb

Szerintetek melyik a jobb?


2012. aug. 5. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Emberi étel nem jó a kutyának, akkor inkább már táp, de prémium minőség. De főzhetsz is a kutyának külön, ill. BARF-ozhatsz is...
2012. aug. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:))
2012. aug. 5. 08:18
 3/8 anonim válasza:
0%
Ez nem igaz! Te örülnél ha nap mint nap szárazat ennél? Azt add a kutyusnak amit te eszel! Vagy ha nincs mindig sok maradék csak kis mennyiségű főzd össze táppal meg vizzel. Én ha kifőzök akkor ő ir kap egyből.
2012. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kutyák monodiétásak. Ha van egy prémium kategóriás táp, ami megfelelő a kutyának, akkor nem kell neki mást adni. Az emberi fogyasztásra szánt húsok fűszeresek, ami a kutyának nem jó. Lehet főzni neki, lehet BARF-ozni is, ha valaki nem akar táppal etetni...
2012. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Maxitabi ***** válasza:

Alexandrának 100% igaza van. A fűszeres, tartósítószeres, színezékes stb emberi kaja nem alkalmas hosszú távon a kutyáknak. Külön kell főzni nekik-minden nélkül,de ahogy írta- ennél jobb a Barf-vagyis nyers etetés, mert a főzéssel a vitaminok, ásványi anyagok 90%a(!)eltűnik.(zöldségből nem!)Mivel azonban ez elég macerás, ezért a jó minőségű (nem szupermarketes) tápok megfelelőek. Azt ki lehet-kell egészíteni: túró, sajt, natúr joghurt, kefír, gyümölcs, zöldség és természetesen hús és csont.

Valóban nincs szükségük olyan mértékű változatosságra, mint nekünk, az emésztőrendszerük sem bírná. A farkas, az oroszlán stb a természetben is mindig uolyan állatot eszik.. A 30-40 évvel ezelőtt moslékon, maradékon tartott kutyák pedig még vígan voltak, mert nem volt még ennyi rákkeltő anyag az emberi kajákban, mint most. Egyszer-egyszer nem árt meg-te is eszel fast food-ot-, de állandóan nem javasolt.

2012. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én vegyesen etetem a kutyát. Kap ugyan száraztápot is, igaz olcsóbbat, de ezen kívül azt eszi, amit mi eszünk. Hála istennek nem volt még se beteg, se semmi, szóval nekem így megfelel. Én nevelem a csirkét, tudom mit eszik a családom, és direkt egy marék tésztával többet teszek a kajákba, hogy kutya, macska is ehessen.
2012. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én kutyam makk egészséges és a csontnál nincs jobb fogerősítő nekik. Am meg a tápot meg sem eszi magába.
2012. aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

:)

Szerintem legjobban annak van igaza aki azt mondta:

" Jól tudom mit eszik a családom, én etettem a csirkét"

Teljesen igazad van! :)

2012. aug. 5. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!