Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon le vagyunk maradva a...

Nagyon le vagyunk maradva a tanulással?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja befogadtunk az utcáról egy kutyust.(4-5 éves). Már megtanulta hogy hova nem mehet be, mit nem rághat meg, mikor sétálni megyünk leül még rá nem rakom a pórázt, szépen láb mellett sétál (ha mégis el kezdene feszülni a póráz, meghúzom egy kicsit és mondom:"Mázli hova mész!?" Akkor vissza szokott jönni, ha megállunk pihenni és én pl. leülök a fűbe lefekszik mellém és csak akkor kel fel ha én is fel állok, a másik kutyámmal is remekül el van tudja hol vannak a határai.

Viszont még nem nem tud olyanokat hogy ül, póráz nélkül sétálni (most ezen dolgozunk), az ásásról, macska kergetésről, asztalon alvásról /pihenésről még nem lett leszoktatva. Nagyjából kontrolálva vannak ezek is de még nem tökéletesek.

Szerintetek nagyon lemaradtunk??? Vagy ha így haladunk az nagyjából jó?


2012. aug. 5. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradni csak valakitől lehet. Ki vagy mi az etalon? Ha nektek megfelelő ez a haladás, akkor tökéletesen jól haladtok.
2012. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne légy türelmetlen sem magaddal, sem Mázlival szemben.

Ki tudja, hogy volt e előttetek gazdája, ha volt is milyen volt (mármint hogy került pl. utcára), kapott e egyáltalán bármiféle nevelést vagy minden rá volt hagyva, aztán amikor betelt a pohár egy laza mozdulattal kidobták?


Szóval szerintem ez egy hónap alatt szép eredmény, de ha szánsz rá némi időt, energiát és pénzt akkor kutyasuliba is mehettek. :)

2012. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem is szép eredmény :)

milyen fajta a kutya egyébként? csak hogy el tudjam képzelni. Az enyém boxer és hát elég gyorsan tanul ő is szerintem mert 2 hónaposan azt hiszem azt tudta h pórázt nem rághatja meg azt hogy nem ő vezet, hanem én meg a pacsit a kaja szót, a macit, a labdát meg az ilyen játékokat meg a gyerét. a te eredményed szerintem nagyon jó mert ennyi idősen szerintem nem olyan tanulékony a kutya mint kisebb korában *grat* :))))DDDD

2012. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!!

Egy kistestű foxi keverék, sokan látnak benne erdélyi kopót is mert teljesen olyan a külseje, kis fülek, vágott farok.

Szerintünk jól tartották mert tiszta volt bolha sem volt benne egy darab sem, bár nevelve nem volt mert olyan volt mint egy ördög.

Egy autóból rakták ki, egyik ismerősünk háza előtt ő látta is.

2012. aug. 6. 07:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozzál vele mennyire jól haladtok vagy sem, mert nincsen két egyforma kutya. Van amelyikhez több idő kell, ugyanahhoz a feladatsorhoz. Az a lényeg, hogy érezzed az előre haladást, nem kell senkihez viszonyulnod.
2012. aug. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szegény :/
2012. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!!
2012. aug. 6. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!