Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kicsit le vagyok maradva...

Lehet kicsit le vagyok maradva, de mi ez a klikker dolog?

Figyelt kérdés

Mire jó? Hogy használják? Egyszerű kutyás boltokban is meglehet kapni? Hogy néz ki? Kinek vált már be? Tapasztalatok?

Bocsi a sok kérdésért:)


2010. okt. 26. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
2010. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A klikker egy kiképző eszköz amit nem csak kutyáknál lehet használni. Az elvét sok állatnál például delfineknél és fókáknál is használják csak ott sípot használnak klikker helyett. Maga a klikker így néz ki [link] van több változata is drágábbak, olcsóbbak és általában a legtöbb kutyás boltban kapható, vagy kérésre hoznak. Kis kattanó hangot ad ki ami jellegzetes, máshoz nem hasonlítható. Árban egyébként nem drága 500-1000forint között. Mint említettem kiképzésben segít, hogy a kutya hamarabb, gyorsabban értse meg mit is várunk tőle. A klikker segítségével jutalmazhatjuk kutyánkat és rávezetjük arra mi volt az a cselekedet amiért jutalom jár. Magyarán ha a kutya leül és te az ülés pillanatában klikkelsz és ezt követően jutalom falatot adsz neki megérti, hogy azért kapott jutalom falatot mert leült. Nem pedig azért hogy már leült és például oldalra nézett. Mert Te nem tudsz olyan gyorsan reagálni olyan gyorsan oda adni a falatot vagy megdicsérni mintha klikkelnél. Tehát a reakció idődet tudod lecsökkenteni. Persze előtte hozzá kell szoktatni, hogy a klikk jutalom falatot jelent számára.

Ha még szeretnél olvasni a klikkerről ajánlom figyelmedbe a www.klikker.hu weboldalt.

-egy klikkerező-

2010. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mostmár én is megtudtam :) :D
2010. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A második válaszoló teljesen jól leírta. Én csak annyit mondanék, hogy IGEN BEVÁLT és szerintem mindenkinél beválik csak időkérdése:) Az egyik kutyummal (3 éves) még "csak" a kondícionálásnál tartunk a másik kutyum (kölyök) viszont 3 nap alatt megtanulta a kondícionálást, elkezdtük az ültetést és már az apport végén tartunk, mindezt 3 nap alatt!! Tényleg nagyon jó kis eszköz!
2010. okt. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is klikkerezünk, és nekünk is nagyon bevált, bár bevallom, mikor autodidakta módon könyvből és netről próbáltam megtanulni a használatát, nem mentem vele semmire, és nem is értettem miért olyan jó.


Aztán suliban megtanították, mostmár bármilyen új trükköt baromi gyorsan meg tudok tanítani. Legutóbb pl. 5 perc volt, hogy fa parancsra menjen oda a fához amire mutatok, és ugorjon rá fel az első két lábával :) Nincs sok értelme, de mindkettőnket szórakoztat :)

2010. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Wáó. Köszi a válaszokat :) Azt hiszem én is kipróbálom... De én még most sem tudom, hogy hogy tudnék a kutyámnak ilyeneket megtanítani amit pl az uccsó válaszoló írt. :\:)
2010. okt. 27. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó dolog. Ajánlani tudom. Nekem a könyv is megvan :)
2010. okt. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!