Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes nekem már kutyát...

Érdemes nekem már kutyát tartanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!17 éves vagyok jövőre érettségizek és egyenlőre nagyon kilátástalan a jövőm továbbtanulás szempontjából lakhely stb.

Mindig is nagyon szerettem volna kutyát,de sajnos nem engedték meg.Most viszont sikerült rávennem anyukámat,és lehet lesz egy

keverék kutyusom,de most nagyon elbizonytalanodtam hogy mi lenne vele 1-2 év múlva.Persze ahová csak tudnám vinnám magammal,

de lehet hogy erre nem mindenhol lenne lehetőségem.Pl. egy olyan szakmát választanék ahol szinte sose lennék otthon(pl légiutas kísérő).

De az is lehet hogy nem jönne közbe semmi és együtt maradhatnék vele,de tudom hogy egy kutya 10-15 évre szóló döntés és hogy ezt alaposan át kell gondolni.De annyira szeretnék egy kutyust,és már nagyon beleéltem magam.

Lehet hogy csak én látom ennyire vészesen a dolgokat,de azt nem szeretném hogy egy menhelyen kössön ki vagy anyám nyakán.

Szóval ti mit tanácsoltok?


2009. júl. 20. 01:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*vinném
2009. júl. 20. 01:29
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem várd ki, hogy milyen suliba kerülsz érettségi után (pl ugyanabban a városban maradsz-e ahol laksz vagy sem, ahová kerülsz ott tarthatsz-e kutyát, stb) és akkor eldöntöd.

Ha MINDEN VÁGYAD egy kutya, akkor ne legyél légiutaskísérő, mert egész életedben kínozni fog a "nem lehetett kutyám", ha viszont egyszerűen csak "szeretnék egy kutyát, jó lenne", akkor majd lesz valahogy...

De mindenképp azután legyen meg a döntés, mikor már tudod, hol fogsz tanulni és mit.

Addig meg tanulj, és esetleg vegyél magadnak valami kicsi, szőrmók állatkát...

2009. júl. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Hát inkább azt kellene megfontolni, hogy ha viheted is magaddal egy albiba, akkor a kutya megőrül a lakásban, amíg az iskolában vagy vagy dolgozol. Ha meg nem lesz elég pénzed önálló albira, nem lesz könnyű olyan közös albérletet találni, ahol a társak elfogadnak kutyástól, koleszba meg aztán végképp nem viheted.

Ha dolgozol, ugyanez a probléma, ha csak nem döntöd el, hogy otthon fogsz lakni, akármi van, akkor legalább napközben a kutya az anyukádékkal lehet. De akkor viszont rájuk teszed a terhet részben...

2009. júl. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Értem:(

Köszi a válaszokat!Amúgy mindenképp kistesű kutya lenne..

2009. júl. 20. 01:38
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Előző válaszolónak: sok kutya van egyedül napközben, mivel sok olyan családnak és egyedülállónak van kutyája, ahol reggel 8-9től délutánig senki sincs otthon.

Ha lenne pénzem, én is tudnék tartani kutyát, mert bár 200km-re lakom eredetileg onan ahol vagyok, van udvar és a nagymamámnál vagyok, nem csak albi és kolesz létezik, van akinek van pénze sajátra (pl nagyszülőktől örökölt, vagy szülők addig albérletre adtak ki 1 lakást...van ismerősöm, aki egyedül lakik, nem is egy, és nem albérlet) vagy ott vannak ugye a rokonok, akiknél lehet lenni, ott is lehet kert.

De az tényleg igaz, hogyha otthon marad a kutya , akkor szüleidre hárítod részbe a kutya-gondozás felelősségét.

2009. júl. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem várd meg a kedvező lehetőséget - én is azt teszem most -, addig járj utána melyik fajta felelne meg neked. Nem egyszerű azt sem kiválasztani, saját tapasztalat. Mégha évekig is kell várnod, az is jobb, mint egy elhamarkodott döntés.
2009. júl. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs lehetőséged kertesházban tartani a kutyust, ne vállald be. Ne szenvedjen bérházba! Az állatkínzás. Remélem meg tudod oldani és boldogabb lehetsz egy igazi társal. Sok sikert!
2009. júl. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Felelőségből 5* :)

Tényleg jól gondold át, bár szerintem anyud tisztában van vele, hogy a kutyus a nyakán marad ha te elköltözöl. Beszéljétek át alaposan.

2009. júl. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Igazából ezt inkább a szülőknek kell átgondolni. Gyakori, hogy a gyerek vagy kamaszkorban kapott kutyák a szülő nyakán maradnak. Nem csak a sulival és a munkával kell ezt összeegyeztetni, hanem azzal is számolni kell, hogy 10-15 év múlva esetleg már neked is saját családod lehet. Szerintem, ha 17 évig megvoltál kutya nélkül most már pár évet igazán várhatsz még. Persze, ha szülők szívesen vállalják, ha te kiröppensz az úgy más, akkor végülis nincs akadálya.
2009. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Én 19 vagyok és most kaptam kutyát. Még két évig maradok tuti itthon, ugyanis annyi van még hátra a suliból, utána nem tudom, hogy lesz... Nem szeretném a kutyámat itt hagyni, mert nagyon hozzám nőtt és imádom :D

Sztem a szüleid is tudják, hogy esetleg rajtuk maradhat a kutya, beszéld meg velük, hogy ők gondoskodnának-e róla, ha te esetleg nem laknál már otthon. Meg hát biztos hogy ők is megkedvelnék nagyon :D

2009. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!