Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van mopsz kis kutyája?...

Kinek van mopsz kis kutyája? Érdemes tartanom?

Figyelt kérdés
Nekem is lesz, de nem ismerem ezt a fajtát (még). Utána olvastam a neten, elég szimpinek tünik a természete. Ki milyen véleményel van erről a kutyáról? Érdemes magamhoz vennem? És tényleg olyan érzékenyek?
2010. jún. 15. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem pont nincsen, de sőgornnőmnek meg a szomszédomnak is az van, és annyit mondhatok, ha ez lenne az egyetlen kutyafaj, akkor sem kéne. A sógornőmé szemrebbenés nélkül nekimegy a tízszer nagyobb vizslámnak, arról nem is beszélve, hogy nyáron elég necces sétáltatni, mert igen hamar elfárad a melegben és csak szuszog meg szörcsög, állandóan attól paráznak, hogy leáll a szive. A szomszédomé pedig a túltenyésztés miatt bőrbetegséges lett, kihullott az összes szőre és egy évig hordták kezelésre. Szóval nekem nem szimpi... De van akinek kifejezetten a mopsok jönnek be, azok gondolom majd megírják a pozití oldalát is a tartásának, aztán majd mérlegelsz :) Üdv!
2010. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valóban elég érzékenyek hidegre, melegre. A mostani időjárás tuti betett nekik ez a nagy meleg. Nem tudnak rendesen ugatni se. Inkább olyan röfögős az ugatásuk. Meg úgy veszik a levegőt is. Horkolnak. Későn vállnak szobatisztává alhúzhatják akár 8-9 hónapos korukig is. (ami elég nagy hátrány mert akkorra már lassan ivarérettek is és nem elképzelhetetlen hogy jelölgetnek a lakásban egyik ismerősöm is így járt) Természetesen csak szoba kutya lehet kint nem lehet tartani. Viszont nagyon szőröz. Hihetetlenül vedlenek. Szinte az egyik olyan kutya fajta akik a legjobban vedlenek. Folyamatosan ápolni kell a pofián a ráncokat. Macerás kutya.
2010. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nagynénéméknek van mopszuk, tényleg szörcsög és szuszog állandóan, és megugat mindenkit...van hangja, tud ugatni, nem kell félteni. az ő mopszuk ráadásul büdös is. vmit elrontottak vele, mert hiába mossák meg, rögtön utána is büdös...de azért néha én is szoktam vele jót játszani...de saját nem kellene. pedig már ajánlgatják, h ha lesz kiskutya választhatok egyet...
2010. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. jún. 15. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:
nem érdemes.
2010. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hullik a szőre, mint a pelyva, és elég gyenge az immunrendszerük. Egyet ismerek, a világ összes létező betegségével rendelkezik. 3 éves, és tavaly dec. már majdnem el lett altatva, mert epilepsziás lett.

Én is nemmel szavazok, bocsi.

2010. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
semmi baj :) köszi :)
2010. jún. 16. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!