Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor adható be kutyáknál a...

Mikor adható be kutyáknál a legelső veszettségi oltás?

Figyelt kérdés
Van egy alom kistestű kutyusunk. Egyébként tenyésztők vagyunk, nem szaporítók(!). Az egyik külföldre, Svájcba menne egy ottani magyar gezdihoz. A kutyus most 8 hetes. A múlt héten bechippeltettük, útlevél is van a kutyusnak. De azt mondta a leendő gazdi, hogy még az első veszettség elleni oltását is meg kell kapnia, mert a határon ellenőrzik. A baj csak az, hogy én úgy tudom, 3 hónapos kor alatt nem lehet ilyen oltást adni. De a csak 30-án jön érte. Akkorra meg kellene lenni az oltásnak is, de a kutyus még csak aug. 10-én lesz 12 hetes. Van erre valami lehetőség, vagy szabály? Az a baj, hogy Svájc nem EU ország. De a csaj az előző kutyusát 2 hónaposan vitte ki veszettségi oltással szintén Mo.-ról Svájcba. Várom a jó ötleteket! Köszi
2009. júl. 20. 08:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A manapság használt veszettség elleni oltások (szemben a 10 évvel ezelőtt használttal) már kizárólag élettelen kórokozókat tartalmaznak. Ez beadható elvileg már 1 hónapos kortól. Természetesen nem szokták beadni, mert a parvo, kombinált oltás fontosabbak, így a veszettség elleni marad a végére. De amennyiben adminisztratív okból szükség van rá, akkor minden gond nélkül beadható a kutyának
2009. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Közben az állatorvosunk kiderítette, hogy nem kell a veszettségi ahhoz, hogy bevigyék a svájci határon. De akkor azért adták be az előzőnek is, amiért írtad.

Köszönöm még 1*!

2009. júl. 21. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!