Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan lesz kutyám, már...

Hamarosan lesz kutyám, már olvastam könyveket, de nem világos egy dolog?

Figyelt kérdés

Bent szándékozom tartani majd éjszaka a kutyát, de nyáron, egyszer-egyszer kinnt aludhat majd védett helyen a kertben. És olyankor mi van ha neki áll ugatni, hogy engedjem már vissza?

Mert a szomszédnak a kutyája szoba kutya, és nem tudom miért, de kirakják néha éjszakára, és ilyenkor ugat 3-4- órán át(nem értem hogy nem fullad ki) és nem áll le.

Azt írja a könyv, hogy ilyenklor nem szabad a kutyáról tudomást venni, mert akkor akaratos lesz.

De ha tényleg nem amrad csöndbe?

A szomszédok meg fognak lincselni...



2012. aug. 9. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan kell a kerti helyhez szoktatni, pozitív megerősítésssel. Tegyél be neki játékot, ha pár percig szépen elvan ott, akkor dicsérd, jutifalatot is kaphat, fokozatosan növeld az időt.
2012. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, napközben szoktatod ahhoz, hogy ki van zárva, és ha amúgy van tekintélyed is a szemében, akkor nem fog követelőzni.

Bár azt egyáltalán nem értem, miért kéne néha kizárni, ha amúgy bent aludhat. Majd úgyis látod rajta, ha kint akar maradni éjjelre, akkor maradjon, de ha neki jobb bent aludni, akkor engedd be.

2012. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Néha az én kinti kutyámra is rájön esténként az ugatás.

Előfordul: az ember nem tudja úgy megnevelni a kutyát, hogy az maradjon állandóan csöndbe.. lehet hogy csak unatkozik. És aki kutyát tart, az bizony benne van a pakliban hogy ugat.

Ha jó a kapcsolatotok a szomszédokkal akkor bizonyára nem fogják megmérgezni a kutyát, max. szólnak hogy csinálj valamit :D

tény, hogyha amint elkezd ugatni és beszaladsz vele a lakásba akkor soha nem fog az udvaron csöndben maradni. Ne vegyél róla tudomást ha ugat vagy esetleg erőteljesen szólj rá. Mást nem nagyon lehet tenni :D

2012. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

szerintem meg hülyeség hogy néha kizárod,ha tényleg bent is aludhat...

amikor ilyen jó idő van akkor lehet kint egész nap ,de éjszakára szerintem bent lehet, a kutya nem fogja érteni,hogy bent a helye, ott tölti élete nagy részét ,de jön a nyár és egyszer-egyszer kint kell aludnia!!

csak összezavarod a kutyát!!

2012. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha bent szeretnéd tartani, akkor én beengedném ha jelez. Ha ki szeretnéd szoktatni majd egy idő után, akkor azt szép fokozatosan kell, nem úgy hogy gondolsz egyet és ma bent alszik, holnap kint fog és kiteszed. Vagy fokozatosan egyre többet hagyod majd kint vagy talán a legjobb ilyenkor ha szabad ki ill bejárása van a kutyának (kutyaajtó, nyitott bejárati ajtó...).

De lehet, hogy szerencséd lesz és ha jól érzi magát kint, akkor nemhogy kintről akar majd bekéretőzni, hanem bentről ki.

2012. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
83%
Ha rászokott, hogy benn aludhat, nem fogja érteni, miért nem lehet most a gazdi mellett és miért van kirakva. És akkor bizony ugatni fog.
2012. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha te vagy a falkavezér akkor el fogja fogadni, hogy az van amit te akarsz. Én minden rendszeresség nélkül, ahogy éppen megköveteli a helyzet, rakom ki a kutyáim vagy hozom be. Egy hangot nem hallattak még emiatt. Szóval egyszerűbb ha megelőzöd a bajt határozott neveléssel.
2012. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!