Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi linken lévő kutyakoz...

Az alábbi linken lévő kutyakozmetikai tanfolyamról vélemény? (videó is amiben beszélnek)

Figyelt kérdés

[link]


a leírás és a videóban elmondottak alapján jónak nézz ki viszont "olcsó" és lehet hogy ebből adódóan nem is olyan jó!? tanácstalan vagyok,mert jövőre érettségi és utána akarom elkezdeni,a szüleim a nagy részét kifizetnék a tanfolyamnak,de pl a Spanitát néztem,meg sokan azt ajánlják ,de az 205 ezer ft a tanfolyam +vizsgadíj és akkor a tankönyvek ára benne sincs,most se állunk úgy anyagilag, jövőre nem tudom mi lesz,de ennyi pénzt elég nehezen tudnánk össze gyűjteni..


90-100 ezret még igen vhogy,meg mamámék is segítenének, már most nyáron elakartam menni diákmunkára ,hogy tegyek belőle félre a tanfolyamra ,de nem kaptam semmilyen munkát se most de még tavaly se :S


tudom hogy a minőséget meg kell fizetni mindenütt,de ha vkinek nincs rá pénze :(


2012. aug. 9. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem te tetted fel az előző kérdést is? Ott azt mondtad h az ár nem számít.


Ez az efeb-es annyit ér, mint halottnak a csók, mert nincs benne szakmai gyakorlat (ott van a leírásban, azt neked kell szervezni, és egy tanár se tanít ki ingyen). Spanitáé meg gyakorlatorientált.


Tankönyv egy van általában, a mezőgazdasági minisztérium által kiadott, érdemes rákeresni neten, van használt is, de valakitől szerezhetsz fénymásoltat is.


És ha nincs pénzed, akkor elég nehéz lesz megvenni a saját felszerelést, mert bizony vizsgán már saját eszközökkel kell dolgozni. Az eszközök se olcsók (egy alap, egész jó minőségű felszerelés összesen kb 80-100ezer forint). Egy jó nyírógép 30 körül kezdődik, hozzá fejek (darabja 7-12ezer), fésük, kefék, karomvágó, sampon, fülápoló, sorolhatnám még. Alaphangon h eljuss oda h megcsinálsz egy kutyát tök egyedül több, mint 250ezer forint.

2012. aug. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

azt a kérdést nem én tettem fel!!

bárcsak nekem se számítana annyira az ára!!


nem tudom még mi lesz, a tanfolyam alatt fogok dolgozni áru feltöltőként a tesco-ba vagy vhol azt nem tudom,mert ugye 2x-3x-4x kell menni egy héten a tanfolyamra ,a maradék időbe meg dolgozok és abból a felszerelést megtudom venni, vmelyik tanfolyamnál(többet is néztem) azt írták adnak felszerelést amennyiben én nem rendelkezek vele..

2012. aug. 9. 16:59
 3/13 A kérdező kommentje:
meg a szüleim és a nagyszüleim segítenének mindenben az elején csak azért nem akarok rájuk akkora pénz terhet hárítani!! azért akartam már tavaly és idén nyáron is dolgozni,hogy gyűjtsek pénzt ,de nem jött össze egyetlen egy munka sem..érettségivel meg több esély van hogy kapok egy piti munkát amiből lesz egy kis pénzem..
2012. aug. 9. 17:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Addig adnak, míg a képzés folyik, de vizsgán saját felszerelés kell, hidd el.


Én akkor is hagynám ezt, mint mondtam, neked kell gyakszi helyet keresni, ami már eleve baromság. Akkor ők mit adnak ,egy darab papírt?


Én olyan helyen jártam, ahol nem vették komolyan azt a 300 órát, legalább 2000 órát melóztam, a második napon már olló volt a kezemben.


Viszont akkor még nincs érettségid ha jól értem?

2012. aug. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

akkor nem megyek a linken lévő tanfolyamra..


nincs érettségim, még van egy évem a suliból (5 éves gimibe mentem,de megbántam!!, jobb lett volna ink. 4éves nah mind1)



Te hol tanultad a kozmetikát,írásodból ítélve kutyakozmetikus vagy :)

2012. aug. 9. 17:26
 6/13 A kérdező kommentje:
a vizsgáig mindent megvennék természetesen!! :)
2012. aug. 9. 17:27
 7/13 A kérdező kommentje:

ez az egy év hamar eltelik , azért szeretnék keresni egy jó helyet,hogy ne az legyen, hogy leérettségizek és még csak akkor ülök a gép előtt nah most hová menjek..


Utána néztem és a Spanitáról tényleg sok jót hallottam,csak drága,de aztán ha nem találok jót akkor oda megyek...

2012. aug. 9. 17:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Én Miskolcon. Az egyik ismerősöm több, mint 6 éve mesterkozmetikus, egy pesti iskola kihelyezett oktatója. Szóval nála. De mással is így tesz, nem csak velem, második órán már nyomja a kezedébe az embereknek az ollót, h megtanulják használni, mert nem enged ki a keze alól bénán dolgozó embert.
2012. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

az jó!! :)

én is olyan helyet keresnék ahol már hamar lehetne gyakorolni a kutyán van két bichonunk szóval eső körben rajtuk tudok majd :D az oktatód csak egyénileg oktat vagy csoportosan??? Pesten hol oktat pontosan, lehet hozzá menni??

2012. aug. 9. 17:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyénileg, de mondom, az iskola pesti, ő kihelyzett oktató, ő csak miskolcon oktat (itt is lakik).
2012. aug. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!