Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a B. A. R. F-ról?

Mit kell tudni a B. A. R. F-ról?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdésbe tárgyalták ki ezt a dolgot és nagyon szimpatikus volt amit olvastam és amit még pár fórumon találtam.Eddig én is táppal etettem nem a legjobb minőségűvel mivel én még tanulok így szüleim finanszírozzák a kutyusom táplálását. És megfogalmazódott bennem pár kérdés. Először is menyibe kerül mondjuk egy heti adag egy 10kg-os kutyának?

Esetleg ha sikerülne ezt bevezetnünk hogyan szoktassam fokozatosan hozzá?


2012. aug. 10. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is mostanában állunk át BARF-ra, tápról, így nagy tapasztalatom még nincs, de már rengeteget olvastam róla:)

Azt mondják, hogy felnőtt kutya napi adagja a testsúlyának 2%-a, ezt lehet korrigálni, ha a kutya sovány tőle.

A klasszikus BARF 30% színhús, 40% húsos csont és 30% zöldség/gyümölcs, ezeken az arányokon lehet változtatni attól függően, hogy hogy alakul a kutya széklete, szőre, állapota stb.

Gondolom a husikról olvastál, miket lehet adni és a csontokról is, zöldségekről is. Megvan mindegyiknek, hogy mennyi a fagyasztási ideje, pl. baromfinak miniumum 4 nap -10 fokon a fagyasztóban stb.

Van ugye olyan nap, amikor a színhús helyett belsőséget kap, a zöldségbe be lehet iktatni állati eredetű tejtermékeket, aztán tojást stb.

Árak nagyon változóak, mert pl. állateledelesnél lehet kapni fagyasztott húsokat, csontokat kutyáknak, de én ezzel azért vagyok bajban, mert szeretném kiporciózni neki minden napra és úgy lefagyasztani. Persze ha felengedem, utána ezt nem lehet. Úgyhogy én még keresem a jó árban levő friss húsforrásokat...

Nálatok szerintem nem lenne vészes a heti költség. Mindenképp fokozatosan kell hozzászoktatni, mintha tápot váltanál. Én egyenlőre forrázom a husikat/csontokat, mert még szeretném felturbózni a kutyusom immunrendszerét, mert most nem a legjobb. És ugye egészséges immunrendszerű kutya tudja leküzdeni a nyers húsban levő baktériumokat, bacilusokat.

Netboard BARF-os fórumát olvastad esetleg? Érdemes!

2012. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a tanácsokat. A fórumot már végig olvastam és amit leírtál a legtöbb dolgot is.

Még erősen gondolkodom rajta hogy hogyan is lenne jó nekünk a dolog. Mert időm lenne elkészíteni stb meg ahogy leírtad még talán olcsóbban jönnék ki mint ha táppal etetnék.

Viszont valahol olvastam hogy ha így etetünk napi 2x etetés ajánlott? Nem tudom ez menyire igaz

2012. aug. 10. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen!

Találtam olyan oldalt, ahol úgy ajánlják, hogy pl. reggelire a husit, zöldséget/gyümölcsöt, vacsira pedig a csontos husit! Meg persze ezek mellé a kiegészítőket.

2012. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Catz ***** válasza:

Röhögni fogtok, de én most felfedeztem a Tescoban az értékcsökkent hústermékeket.

Pulykacomb, - szárny, csirkeaprólékok mind-mind le vannak 30-50%-al értékelve, mert 1-2 napon belül lejárnak. Lefagyasztom és 1-2 hétig még simán eláll :D

2012. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Catz, hű de jó, hogy írtál :))

Pont azon morfondíroztam, hogy tescoban, auchanban kapható húsok vajon milyenek lehetnek.. Mert őszintén szólva én magunknak csak a sparban vagy vágóhídon, esetleg piacon szoktam vásárolni, mert már pórul jártam több helyen.

Te régóta BARF-ozol, ugye? (legalábbis korábbi kérdéseknél láttam a válaszaid) Szóval szerinted nyugodtan vehetjük ilyen helyeken a húst?

2012. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Catz ***** válasza:

:) Figyelj, én amiket a hentestöl vettem, és elkezdtem fözni habzottak.

A tescos-auchanes húsokkal eddig nem volt probléma. Persze, ha adódna lehetöség, akkor én is a vágóhídról szerezném be, de akkora mennyiséget nem tudnék tárolni.

Bióhúst meg itthon nem lehet megfizetni.


Lassan 3 éve "mǘvelem" a barfot. Öregemnek (10,5 éves) voltak ekcémái, a könyökén vmi börelváltozások, amikben felgyült a faggyú és állandóan nyomkodni kellett, amire csak gyulladáscsökkentös és Cortisol kenöcsöt kaptunk.


Lényeg, hogy a barfos étrendtöl 3 hónap alatt helyrejött. A "kicsi" (2éves) meg sem eszi a tápot, Eukanubat kaptak meg próbĺatunk Hill-st, de lefogytak, olyan hígfosást kaptak töle :S


Szóval van egy kis macera ezzel a porciózással, forralás-sütéssel, zöldségpürésítéssel, de megéri. :) :)

2012. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hú köszönöm, írok privit, ha nem gond :)
2012. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!