Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni mindenképpen a...

Mit kell tudni mindenképpen a rottweilerről?

Figyelt kérdés
Első sorban gazdák tapasztalata érdekelne mire is kell odafigyelni a legjobban, alaptermészet, betegségek és ilyen dolgok érdekelnének. Köszönöm:)

2012. aug. 9. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindent, amit találsz róluk a neten, könyvekben, illetve amit majd a tenyésztője elmond, mielőtt megveszed. De azt jó ha tudod, hogy az alaptermészet inkább egyedfüggő, mint fajta, pláne rotiknál, minden véglettel találkoztam már náluk.

Azt pedig fontos, hogy ne ess bele abba a hibába, hogy fajtakéne kezeled, és csak a fajtának nézel utána. A rottweiler is kutya, tehát a tartása, nevelése alapvetően megegyezik minden más kutyáéval.

2012. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Határozott, de erőszakmentes nevelést igényel. Ha sikerül letörni egy-egy dominánsabb egyed törekvését, akkor egy bújós mackót kapsz, aki hűséges hozzád, imád, és megvéd.


Sajnos hajlamosak DP-re és patellára, de ez jó helyről való vételnél elkerülhető.


És előttem már leírták, ne csak külön erre a fajtára készülj, hanem az általános kutyatartási szabályokat is tanuld meg.

2012. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen tudom minden kutya más és más (mint embernél).

Járnánk kutyasuliba szóval szerintem sok baj nem lehet neveléssel, csak mégis mire kéne számítani nagyjából. Én is láttam olyat ami ha odakerül biztos megkóstol de olyat is ami bírja a strapát :)

Csak egy helyen voltunk ott voltak kisrotik, beszéltünk a gazdival és mondott pár dolgot, de jobb ha itt (is) kérdezősködök. :)

2012. aug. 9. 13:24
 4/13 anonim ***** válasza:

"Járnánk kutyasuliba szóval szerintem sok baj nem lehet neveléssel"

Nálunk is járnak suliba egy rotival kiskora óta, mégis gond nélkül belefeszül a szöges nyakörvbe, és nem merik elengedni pórázról, mert nem tudják visszahívni. Még szerencse, hogy egy nagyon jóindulatú jószág kamasz ivaros kan létére. Szóval jó sulit kell választani, és hallgatni kell a kiképzőkre, akkor van értelme :)

2012. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát itt nem sok rotit látni (falu) sétálni. Mint ahogy nagyobb testű kutyákat sem, de pölö labi, golden, németjuci van bőven, néha néha látni. De roti, amstaff, dobermann ilyeneket sajnos nem, mondjuk aki nem neveli inkább ne is tartson.

Köszönöm ment a zöld kéz:)

2012. aug. 9. 13:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Akumi! Én vagy egy tucat olyan kutyát ismerek, amivel járnak kutyasulibam égis neveletlen idióták. A gazdik nem jöttek rá, h nem a kutyát nevelk, hanem őket, csak nem jön össze, mert nem figyelnek oda.
2012. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is, csak most épp a rotit emeltem ki. Érdemes megállni egy-egy kutyaiskola mellett, és megnézni, mit csinálnak a kutyák a kapun kívül, hangulattól függően sírok vagy nagyon nevetek rajtuk néha.
2012. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt ,és van is,saját tapasztalatokat írok. Nagyon aranyos kutyák a gazdájukkal,hízelgősök bújósak,nem jutalomfalatért hanem jókedvükből is dolgoznak,mert meg akarnak felelni neki.Viszont nem bírják a számukra értelmetlen hosszan monoton feladatokat.Pl vég nélküli akadálypályázás.Ilyeneket egy idő után szabotálnak.

Idegenekkel bizalmatlanok,hamisak,házőrzőnek személyvédelemre nagyon jók.Még ha úgy is tűnik ,hogy megengedi egy idegennek a simogatást egy pillanat alatt odakap, morran,ha valami nem tetszik neki.A kanokat iszonyat nehéz a más kanokkal való verekedésről leszoktatni és ezen a kiskori kutyaovi sem segít,ez a tapasztalatom.Elég ha a másik kicsit is kihívóan áll vagy néz azonnal kitör a balhé.Enyém ilyen hajlamát konkrétan csak szögessel lehetett lecsökkenteni,de soha nem lehet jó szívvel elengedni más kankutyák között.Ezen a suli sem segített.Büntetést jól viselik talán túl jól is,ami sok kutyát megtör lelkileg az róla lepereg.Zajok,vihar,petárdázás ,hirtelen dolgok nem ijesztik meg. Mikor kamaszodnak többször megpróbálnak felülkerekedni a gazdán ilyenkor nagyon keményen meg kell őket rángatni ,földhöznyomni,utána már béke lesz ha elfogadja ki a főnök.Soha nem szabad hagyni hogy rámorogjon a gazdára,vagy féltse az ételét!

Örzővédő a kedvencük ott nagyon tudnak alakítani,élvezik is.Telet szereti ,simán kibírja a minuszokat kifekszik a hóra aludni ,de a nyarat nem kedveli,ilyenkor sokkal tunyább kedvetlenebb.Kajára igénytelen a vasszöget is megeszi,persze azért rendesen kell etetni.

2012. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta a gazdi is hogy a szülők is nagyon jó őrök, és hogy kölyök korban kell a jóféle táp ami miatt kialakul az erős csontozatuk. A szukák is dominánsak/verekedősek? :)
2012. aug. 9. 16:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát, azt kell mondanom az uccsó elég nagy hülyeségeket írt. Volt is rotim, most roti keverék van. De mivel a mostani csak keverék, így beszéljünk a volt kutyámról. Ha egy idegennek megengedtem, h megsimogassa (nem volt gyakori), akkor se nem mordult oda, se nem kapott oda (az kéne még, egy kapkodós roti), egy normálisan nevelt kutyának ez meg se fordult a fejében. De ha ENGEDÉLY NÉLKÜL közelített valaki felé, akkor morgott, de odakapni nem mert volna, hisz nem adtam rá engedélyt.

Kutyaoviba és kutyasuliba sose járt, mégis barátságos volt minden kutyával, legyen az szuka, vagy kan. Sose tört ki a balhé.

Az otthonunkat hősiesen védte, éber volt. A szomszéd etette kerítésen keresztül. Aztán egyszer úgy gondolta h már elég jó barátok és ő bejön. Hát nem sikerült neki, a kutya egyből odaugrott, ugatva és hörögve. Szóval engedély nélkül SENKI nem jöhetett be, aki nem családtag.


Ja, és sose volt szükségem se fojtóra, se szögesre, sima bőr nyakörve volt másfél méteres bőr pórázzal.


HA egy roti odakap egy embernek és folyamatosan verekszik a kanokkal, ott elég súlyos nevelési problémák vannak.

2012. aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!