Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítása. Mi...

Kan kutya ivartalanítása. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek,ha ivartalaníttatom a kan kutyámat megváltozik a viselkedése?Úgy értem hogy ugyanúgy védi-e az udvart(a birtokát)és hogy nem lesz-e gyávább?Megvédi-e magát,és esetleg engem ha véletlenül,megtámad egy kutya vagy valaki séta közben?Nem lustul el?

2012. aug. 10. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyanúgy védi, nem lesz gyávább és megvédi magát is :)

Nyugodtabb lesz, de nem lustul el :)

Nekem is ivartalanított kan kutyusom van.

2012. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mind megmaradnak, de kankutyákkal kevésbé lesz agresszív.
2012. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Előző válaszolók pontosan leírták, de én úgy tudom, hogy utána el is hízhat.

Meg ugye melyik kutyára hogy hat. Van, aki rögtön ,,józan", de előfordulhat, hogy 2-3 napig bágyadt. Viszont van olyan eset is, hogy egy hétig is bágyadt. és esetleg antibiotikumozni kell.

Menhelyen vagyok önkéntes jó pár éves ezért is tudom ennyire.

/lehet kicsit zavaros a megfogalmazásom/

2012. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Nem a hormonok befolyásolják a kutya alaptermészetét. Ha a kutyád olyan, hogy megvédi magát, ez nem fog változni a műtét után sem.

Nem lustul el, de ha hajlamos a hízásra, akkor egy kicsit kevesebb kaját adj neki. Mert ha leáll a hormontermelés, akkor kevesebb energiára lesz szüksége.

Nekem szuka kutyám van, ivartalanított, és világ életében hatalmas haspók volt. A műtét előtt elég gömböc volt (nem kövér, csak olyan...puha:D) de mivel én is aggódtam, hogy hízni fog, így elkezdtem jobban figyelni az etetésére. És láss csodát, lefogyott egy kicsit, és most már tökéletes az alkata. Ugyanolyan örökmozgó, mint amilyen volt. Az ivartalanítás ezeken nem változtat.

2012. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !Inkább az a lényeg,hogy megvédje magát az esetleges kutyatámadástól,mert sajnos volt már benne részem hogy megtámadták az előző kutyámat.
2012. aug. 10. 22:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Minek akarod ivartalanittatni?
2012. aug. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha kinti kutya akkor ivartalanítsd mert el fog szökni ha a közelben vannak lánykutyusok is de ha viszont bent tartod akkor szerintem nem éri meg ivartalanítani
2012. aug. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítani mindig megéri. A kutya nem fog a tüzelő szukák után rohangálni, jóval nyugodtabb lesz, nincs gond az ivarzásnál, és egy csomó szervi bajtól is megóvhatod.
2012. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
azért szeretném ivartalaníttatni,mert az előző kutyám még a kan kutyákra is felugrált,nem csak a szukákra,és ez nem csak nekem volt kellemetlen,hanem sokszor elege lett a másik kutyának és megtámadta(mondjuk jogosan)Tacskó nagyságú volt,még a németjuhászokra is felugrált.Nem lehetett elengedni,mert nemhogy játsszott volna,inkább a másik kutyára ugrált.Eléggé kellemetlen volt.
2012. aug. 11. 20:30
 10/14 anonim ***** válasza:

Minden ilyesmi megmarad.

Nekem is két ivartalanított kanom van, nem másznak egymásra, másokra, nem agresszívak más kutyákkal (rengeteg ideiglenes van/volt nálam, mentett kutyák), soha semmi probléma nem volt.

Mindenképp ajánlom. Az elhízás pedig...ha nem eteted túl, mozog eleget, akkor nem lesz gond...nálunk sincs...

2012. aug. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!