Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanitása?...

Szuka kutya ivartalanitása? Mennyire kockázatos? Tapasztalatok? Miben változik a kutya ivartalanitás után?

Figyelt kérdés

Érdekelnének saját tapasztalatok. Illetve mellette levő érvek vagy ellen érvek.

Jellemileg változni fog? Jól nevelt kutyusom van, nincs vele különösebb problémám.

Ivartalanitás után valóban kevesebb táplálékra lesz szükségük? Nem lesz lustább?

Szóval minden érdekelne.:)


2012. jún. 3. 17:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én a saját kutyámon semmi változást nem érzékeltem. Ugyan olyan pörgős, bolond, sőt, most még ha mozgékonyabb is lenne. Talán kevésbé domináns más kutyákkal, de még így is komoly dominanciát mutat. Csak pozitív dolgokat tapasztaltam mellette. A műtét utáni egy hét kegyetlen volt nekünk, akkor néhányszor már a közelében jártam annak, hogy megbánjam az egészet, de elmúlt, vége, már csak örülök az eredménynek. A kutyám 3 havonta tüzelt, ami engem is kikészített és őt is. 3 havonta 3 hétig nem mehettünk kutyás társaságba, kimaradtunk minden kutyás programból és a kapunk előtt, pont a szobám ablaka alatt mindig volt néhány hős szerelmes kan aki éjjelente szerenádozott. De a kanok akkor is bejeleztek rá, ha a tüzelés közelében sem járt. Ennek is vége, szerencsére.


Amit írtál, az tévhit, a kutyának ugyan annyi táplálékot kell adni, mint a műtét előtt.

2012. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Miért volt olyan rossz a műtét utáni egy hét?

Egyébként, csak azt hallottam, hogy mivel nem dolgoznak majd a hormonjaik, ezért kevesebb táplálék is elegendő, mint előtte, különben hajlamos lehet az elhizásra.

Ez nem is igazán számit nekem, megvan, hogy mennyit adok, úgy szemmel saccolva, ha hizik csökkentem, ha úgy veszem észre, hogy kevés, akkor növelem az adagot.. Ezt csak úgy megkérdeztem.:D

2012. jún. 3. 18:13
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém semmit nem változott.

A műtét viszont elég rosszul sikerült, gyanítom túlaltatták...összeomlott a keringése, de a lényeg, hogy életben maradt. A műtét egyetlen kockázata az altatás, de azért nagyon ritka, hogy ebből probléma adódik. Nekünk pechünk volt.

A műtét után még 2 napig kanül volt a lábában, és infúzióra kellett hordanom, de a lábadozása nagyon simán ment. Már amikor hazaértünk a műtét után, akkor is jól volt. Másnap reggel pisilt, evett, mászkált. Varratszedés után pedig minden ment a régi kerékvágásban.


Az etetésnél figyelni kell, mert ahogy írtad is, a hormontermelés leállásával kevesebb táplálékot igényel a szervezet. De ez sem kőbe vésett szabály. Az én kutyám egy igazi haspók, féltem is, hogy mi lesz, ha elhízik. Ahhoz képest még fogyott is, mert sokkal tudatosabban etetem, jobban odafigyelek rá.

De a dolog nagyon egyszerű. Egy nagyon kicsivel kevesebbet kapjon a műtét után, és úgyis látod, hogy hogy ingadozik a súlya. Ha fogyna, akkor kapjon többet, ha hízik, akkor kevesebbet.

Természetesen nem lesz lustább, ezt csak azok mondják, akik nem figyelnek a kutya súlyára, elhízik, és emiatt nem lesz annyira aktív.

2012. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Bocsánat ha rosszul írtam az etetést. Az átlagos energia igényt nem tudom, én saját tapasztalatot írtam. Nekem több eledelt kellett adnom a kutyámnak, ahogy még most is, de még így is majdnem egy kilót fogyott, holott egyébként is inkább a sovány megítélés felé hajlott mindig.


Én kértem gyomor kivarrást is, ami következtében a seb úgy 15-17 cm hosszúságú lett (nagy testű kutya). A seb csúnyán begyulladt 3 nappal a műtét után és a kutyám lázas is lett. A láz elmúlt a gyógyszertől, de a gyulladás csökkentő tabletta szinte nem is hatott. Erősen fájlalta a műtét helyét, nem tudott lefeküdni magától egyáltalán. 5 napig csak úgy volt képes aludni, hogy óvatosan, finom erőszakkal lefektettem a kanapéra, esténként az ágyamba (a földön nem tudtam, csak emelvényen), az oldalára döntöttem és a felül lévő hátsó lábát kettő, a mellső lábát egy párnával feldúcoltam, hogy ne érjenek a sebhez. Szegény mindig annyit mászkált és ácsorgott kínjában, hogy akárhányszor így lefektettem, azonnal elaludt. Az viszont vicces volt az egészben, hogy a szentem túlságosan nagy ahhoz, hogy ketten elférjünk egy matracon, és mivel egész eddigi életében velem aludt a hálószobában, ezt nem akartam felborítani, így én párnákból, matracokból, takarókból készítettem fekhelyet magamnak a saját ágyam lábánál, míg ő az én kényelmes ágyikómban aludt. Még az ő fekhelyét is felhasználtam a saját kényelmemre. :)

2012. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök tapasztalatát!

Én leginkább a betegségek megelőzése végett szeretném ivartalanitani. Az, hogy tüzeléskor vigyáznom kell nem annyira probléma, bár persze, sokkal jobb lenne, ha akkor is nyugodtan mehetnénk sétálni stb...

De, azért látom van ennek is kockázata, igy egy kicsit félek tőle, soha nem tudnám magamnak megbocsájtani, ha ivartalanitás közben valami probléma adódna és elpusztulna...:(

2012. jún. 3. 19:42
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 ivartalanított szuka kutyám van, szerencsére egyiknél se volt semmi gond. Mind szépen ébredtek, aznap ugyan még elég kómásak voltak, de másnapra már szinte ugyanolyan voltak, mintha mi sem történt volna. Az egyikőjük talán kicsit nyugisabb, "megfontoltabb" lett, a többin nem vettünk észre semmi változást.
2012. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Csak jókat tudok mondani.semmi gondunk nem volt.csak szakmailag gyakorlott és a mai orvos tudománnyal haladó orvoshoz kell vinni!a lényeg profin altassák és akkor nem lesz semmi gond.én is az esetleges betegségek miatt műtettem meg és azóta is áldom az eszem hogy utána jártam a dolgoknak és nem a legközelebbi vagy kézenfekvő orvoshoz vittem el!SEMMI KOMPLIKÁCIÓ nem volt.Már másnap olyan volt mintha semmi sem történt volna :) Nekünk az un. kulcslyuk módszerrel dolgozott a doki,aminek külön örülök hogy rá találtam és végül e miatt is vittem oda ahová és azóta is oda járunk!
2012. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok annyit még kihagytam hogy az etetés ivartalanított kutyáknál annyiban más talán hogy ők kevesebb kalóriát igényelnek e miatt.de ha alacsony szénhidrát tartalmú tápot kap akkor semmi gond nem lesz és nem fog vészesen elhízni.mert az nem igaz hogy kevésbé lesz aktív a kutya és ezért elhízik.a kutya azért hízik el(amiért az emberek is) mert műtét után is magas szénhidrát tartalmú ételt kap és sok kalóriát tartalmaz e miatt.ezt könnyen ki lehet gabona mentes tápokkal küszöbölni.
2012. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Függetlenül attól, hogy az altatás rosszul sikerült, ma sem bántam meg, hogy megcsináltattam a műtétet.

2 és fél éves volt akkor, és a műtét után mondta a doki, hogy kezdődő méhgyulladása volt...

2012. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!:)

Annyi a baj, hogy faluban élek és hát itt az orvos... rendes meg minden, de nem hinném, hogy ilyen komoly dolognál rá merném bizni. Szerintem még megfelelő felszerelés sincs, de majd rákérdezek, hogy ő mit ajánl.

Nagyon rendes doki, pl oltásoknál meg mindennél szépen elmagyarázza, hogy mit miért kell stb. Meg nem is pénz mániás, igy ha neki nincs is rendes felszerelése biztos tud valami másik dokit ajánlani aki rendesen megcsinálja.

A legközelebbi városba talán van egy jó orvos, legalább is ezt hallottuk, anyu ismeri a feleségét, majd leérdeklődjük őt.:)

2012. jún. 4. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!