Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelő a súlya? (labrador)

Megfelelő a súlya? (labrador)

Figyelt kérdés

Szuka labim most 5 hónapos,és 20 kiló.Ez normális?Szemre nem tűnik kövérnek,nem nagy a hasa,bordáit is érezni.Csak azért kérdezem,mert hogy hatalmas már most,pedig szuka,normális ez,hogy ilyen nagy? :)

Illetve lenne még egy kérdésem,hogy a dokim azt mondta,ráér 7 hónaposan ivartalanítani,nem akarja hamarabb.Nem is szabad hamarabb?Úgy tudtam eddig,hogy lehet,de ő nem akarja,nem is tudom rábeszélni.Meg őszintén szólva van egy ivaros kan kutyánk,és nem szeretnákk elkésni a szuka műtétjével,nem akarom megvárni,míg tüzelni fog.Amúgy a doki azt mondta,biztos benne,hogy csak utána lenne ivarérett...hát nem tudom,miért olyan biztos ebben?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. aug. 11. 12:06
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja,és még egyet elfelejtettem.A kölyök két hátsó lába elég messze van egymástól.Ezt most nehéz leírni,de amikor sétál,nagyon látszik,mintha széttenné a lábait,úgy megy.De csak sétánál,ha kicsit gyorsabban megy,már rendesen összébbrakja őket,és semmit nem lehet észrevenni.Ez mitől lehet?Ki fogja nőni?Lehet,hogy csak azért megy így,mert most nagyon sokat nőtt,és még nem fejlődtek ki rendesen az izmai,csontjai?

Amúgy minőségi tápot kap,tenyésztőtől van,nagyon egészséges kutya.Csak aggaszt,ahogy jár.

2012. aug. 11. 12:15
 2/4 anonim válasza:
Küldenél róla képet?A labrador torkos fajta.tehát oda kell rá figyelni ;) De,ha rendszeresen mozogtatod,akkor nem fog elhízni.
2012. aug. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Végighúzod a kezed a hátán, érezni kell a csigolyákat, nem csak a bordákat. Ha ez meg van, nem kövér.

Szerintem normális a súlya. Valószínűleg a standard felső határán lesz, van ilyen.

Viszont tényleg figyelj oda mennyi kaját kap, a túletetés veszélyes lehet, a túl gyors növekedés miatt nagyobb a diszplázia kialakulásának veszélye.

2012. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia, az én kutyám 6 hós és 25 kg. Nem tűnik abszolút kövérnek inkább izmosnak. Jó a testfelépítése és elég magas is. De a doki azt mondta az ivartalanítás műtét után hogy zsíros eléggé így azt javasolta hogy "Light" táppal etessük!

Épp 4 napja ivartalanították. Nekünk az orvosunk a fél éves kort ajánlotta méghozzá azért mert 6-7 hónaposan kezd el ivarértett lenni a kutyus. És a műtétet mindenképp előtte tanácsolta elvégezni.

2012. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!