Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla vagy német juhász?

Magyar vizsla vagy német juhász?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnék venni de nem tudom eldönteni hogy magyar vizslát vagy német juhászt vegyek.Ezért mondjátok meg a véleményeteket mind két kutya fajtáról!Előre is köszönöm a válaszotokat!

2012. aug. 11. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a vizslára szavazok. Okos, kevesebb a gond a szőrével, csak egy picit nagyobb a mozgásigénye. És szerintem megbízhatóbb is, de ez csak az én véleményem, a németjuhászokat is (minden állatot) imádom.

Igazából picit dől csak a mérleg a vizsla felé, de talán azért, mert nekem is rövid szőrű kutyám (sztafi) van.

2012. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akinek vizslája van, azt fogja írni, őt válaszd. Akinek nj-je van, az a magáét fogja ajánlani.

Általában az ember úgy választ egy fajtát, hogy megkedveli a tulajdonságait, kinézetét. A vizsla és az nj között igen sok az eltérés.

Úgy kutyát választani meg botorság, hogy éppen melyiket ajánlják többen.

2012. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egész más a két kutya viselkedése, vérmérséklete, temperamentuma.


Egy vizsla nem fogja megvédeni a házadat, de haláláig örök társad lesz. Mindenképpen sokkal értemlesebb a vizsla, és családbarát, a gyerekek húzzák fülét-farkát, nem harap.


A német juhász erősebb.

2012. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Németjuhász-Értelmes,ügyes,okos fajta.Van mozgásigénye de nem olyan nagy.Szőrével gondok lehetnek hosszúsága miatt folyamatosan ápolni kell.Ha betanítod,foglalkozol vele hihetetlen jó társad lesz.


Magyar vizsla-Ő is okos,értelmes,ügyes,Nagyobb mozgásigénye van mint a németjuhásznak,és szőrével sincs olyan sok gond mert rövid szőrű.Ő is rendkívüli társ tud lenni megfelelő ápoltság mellett.


Nekem volt mindkettő és mindkettőt nagyon szerettem, bár a szivemhez a Németjuhi közelebb ált mint a vizsla.

De ha elmész oda ahonnan venni akarod és megnézed akkor érezni fogod hogy melyiket válaszd.

2012. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyik fajta se volt még így viszonylag pártatlan vagyok.

Szerintem a német juhász okosabb és megfelelő képzés mellett csodás társ. Nagyon intelligens, védi a területét és kielégíthető a mozgásigénye.

A vizsla nekem olyan kis kajla, örök gyerek:D Házőrzésre tökéletesen képtelen (bár kivétel mindig van) és nagy a mozgásigénye.

Ha választanom kéne biztosan német juhászt választanék mert temperamentumban hozzám közelebb áll mint a vizsla.

2012. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit akarsz kezdeni a kutyával. Ha én választanék a kettő közül, akkor magyar vizslát vennék, azért, mert magyar fajta - nekem ez döntené el, mert mindkét fajtával tudnék mit kezdeni, ill. mindkettő tetszik nekem küllemre és jellemre is. Szerintem olvasd el a standardjüket, olvass róluk leírásokat, nézegess képeket - így döntsd el, melyik áll hozzád közelebb, mert mindkettő kiváló fajta.
2012. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igaza van a második hozzászólónak.


Először is dönts el,hogy melyik áll hozzád közelebb.

Nekünk mind a kettő volt,előre leszögezem!


VIZSLA:

PRO

A vizsla azért jó,mert kevesebb a gond a szőrével,és nem is kell annyit kefélni. Szerintem nagyon barátságos,a gyerekekkel jól kijön,főleg ha szuka. Szerintem bent is lehet tartani,de a bútorokra oda kell figyelni.


CONTRA

Sok mozgást igényel. A farkát sajnos érdemes levágni,mert tapasztalat,hogy a kan kutyák csóválás közben fájdalmasan megcsaphatják a mellettük elhaladó emberek lábát,és elég szép foltokat,hurkákat hagyhatnak. A miénknek le volt vágva a farka és szuka is volt.


NÉMET JUHÁSZ:

PRO

Ez a kutya amolyan örző-védő. Kevesebb mozgást igényel,de szüksége neki is van rá.


CONTRA

A szőrével már kicsit többet kell foglalkozni. Nyáron érdemes hetente kikefélni a bolhák és a vedlés miatt.

Fürdetni akkor kell,ha már piszkos.

Viszont ha bent tartanád,gyakrabban kell.


Remélem tudtam segíteni! :)

2012. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem Betanított németjuhászom van(még csak most tanítom de már látszik hogy jó alomból származik) az unokaestvéreméknek pedig vizsla, őt nem taníttatják.


A németjuhász agresszívabb kisgyermekek mellé nem igazán való.


Az előzőekben írták, hogy a vizslának ajánlott levágni a farkát, ezt csak abban az esetben ajánlom, ha nem sportkutya, mert a kutyák forduláshoz használját egyensúlyozáshoz.


Egyébként meg kell nézni mind 2 tenyésztőt, és amejik jobban tetszik. A kutyákat szívből kell választani, ránézel és tudod, hogy "Ő" kell neked.

sok sikert:)

2012. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!