Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászunk belekapott a...

Németjuhászunk belekapott a csivavánk szemébe, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Nem voltunk otthon, és összevesztek valamin (valószínűleg kaján), és a németjuhász úgy belekapott a szemébe a kicsinek, hogy az feldagadt a kétszeresére, és vérzik is. Vettünk neki szemcseppet, meg gyulladáscsökkentőt. De ez vajon elég? Borogassuk neki kamillával? Mennyi az esély arra, hogy nem vakult meg? Az egész szeme tiszta vér, még belül is tiszta piros! Kérlek segítsetek!!!

2012. aug. 12. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
ÁLLATORVOS! :)
2012. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Á-L-L-A-T-O-R-V-O-S!!
2012. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

vidd el orvoshoz,ha hamar ellátja az orvos akkor nem fog megvakulni,bár ez a sérüléstől függ!!


szerintem egy pici kutyát egy naggyal nem kéne együtt otthon hagyni!!


egyik ismerősömnek bichonja és egy kuvasza van ,de amikor több órára elmennek a bichon a lakásban a kuvasz a kertben,nagyon jól eljátsznak,meg sose bántották egymást,de tényleg nem lehet tudni,mikor kaphatnak össze vmi és ekkora méret különbségnél akkor súlyosabb baja is lehetett volna a csivinek!!

2012. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Basszus és milyen szemcseppet adtatok neki???

Nem hiszem el, hogy ennyire felelőtlenek vagytok.

AZONNAL állatorvos, a szem az agy egy kihelyezett része, baromi sérülékeny, a németjuhászotok száj meg nem éppen steril.

Ide nem Visine kell, hanem Tobradex minimum.

De én nem vagyok orvos, úgyhogy igyekezzetek!

2012. aug. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy vasárnap van, és az állatorvosnak derogál vasárnap dolgoznia, azért kérdezem, mert a legközelebbi állatorvos is több mint száz kilométerre van.

Kertünk nincs, szóval nem megoldható, hogy külön tartsuk...

Köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 12. 11:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

MI? száz kilométeres körzetben nincs állatorvos? Hol laktok ti, az Atlanti-óceán közepén?

Ilyen nincs. A kutyádnak sürgős ellátásra van szüksége, nem hiszem el, hogy annyira önállótlan vagy, hogy ezt nem tudod megoldani.

Az állatorvosotokat meg hívd fel, majd ő elirányít a megfelelő helyre, vagy +1-2000 forintért kimegy.

2012. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Keresek én neked állatorvost!
2012. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nem írok mást csak azt hogy rohanás az állatorvoshoz!!! és minek van elöttük kaja???
2012. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kínában élünk, egy kisebb városban, az elérhető állatorvos Pekingben lenne, ami két és fél óra autóval, és igazából anyósomék kutyái, és ők rendszeresen hagynak nekik kaját elöl...

De mindegy, megoldottuk, kapott gyulladáscsökkentőből és fájdalomcsillapítóból fél-fél tablettát, kamilla teával kimostam a szemét, utána kapott szemcseppet. Most már jobban van. Amúgy az állatorvos infúziót kötött volna be, és annál többet, mint amit mi csináltunk, nem tudott volna ő se. Sajnos a kínai állatorvosok (meg az emberorvosok is) messze elmaradnak a nyugati szinvonaltól....

Azért köszi a válaszokat.

2012. aug. 12. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!