Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS mit tegyek?

SÜRGŐS mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kutyámmal láttam, hogy valami nem stimmel reggel, és amikor el akartam vinni sétálni, nem jött hanem sántított, és aztán megtaláltam asebet, és +



A kutyám ma reggel elég furcsán viselkedett, és amikor elakartam vinni sétálni észrevettem, hogy nagyon sántít, és a 2. lépcsőig tudott csak felmenni, aztán nem ment le.

Közepes és kistermet között van kb. 13 kiló és nagyon fáj neki,nem veszett mert bevan oltva, 1 éves.

A sebet bekentem betadinnal, holnap visszük orvoshoz.

Akinek van tapasztalata, az kérlek válaszoljon, hogy mit csináljak.


2012. aug. 12. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen a seb, mekkora és pontosan hol van?


Semmiképp se hagyd, hogy nyalja.

A Betadine-nal jól tetted, hogy bekented.

Tovább csak akkor tudok segíteni, ha leírtad a sebet.


Hol szerezhette?


Egy "mezei seb" holnapig simán várhat, nem fog belehalni...

Azt nézd, hogy nem artériás eret ért-e (de az feltűnt volna, mert ezerrel spriccelne...)

Ha csont nem sérült, nem kell túlaggódni.


Az én kutyámat egyszer megtámadta egy másik.

Megnéztem, lelkileg kivolt, de sehol nem láttam sebet...

3 nap múlva(!) ahogy simogatom, valami gennyes csomó volt a nyakánál.

Azonnal doki.

Az a kutya szabályosan kilyukasztotta a kutyám nyakát, milliméterekre a nyaki ütőértől.

Az ellátás: betadinos-szappanos vízzel kimosták a sebet, kapott egy antibiotikum szurit, amit mégegyszer megismételtek és pusszantás.


A kutyák fájdalomküszöbe amúgy is sokkal magasabban van, mint az emberé...

2012. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az én kutyám is nagyon levert, csak iszik, enni nem nagyon, és nem szerintem nagyon fájhat neki,mert csúnya, és véres volt, a lába, mert ott van a seb.

Nyalogatja,de kinti kutya nem mindig tudok vele lenni,de majdnem 3 órát megfigyeltem.

Csak aludtéssemmi mást nem csinált, ja meg ivott is.

Remélem nekünk nem kell majd ilyen súlyos helyzetbe kerülnünk,mint ti.

2012. aug. 12. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Na, ha nem eszik, az azért intő jel...

Nyugi, holnapig azért kibírja, de a sebét TILOS nyalnia. azzal több kárt okoz, mint maga a seb.

Akkor tegyetek egy kötést a sebre, de olyat, hogy ne tudja leszedni.

Ne legyen túl laza, de azért túl szoros sem.

legjobb körbetekerni mullpólyával, gézzel, akármivel, és ragasztóval rögzíteni (nem a szőréhez!!! csak a pólyát körbe.)


Ha alszik, hagyd, akkor gyógyul.

Az evést ne erőltesd, inni igyon.

ha van otthon húsleves, a levét megkaphatja, abból nagyobb terhelés nélkül tudja hasznosítani a tápanyagokat.

De holnap mindenképp legyen doki.

2012. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. aug. 12. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Okvetlen kérjetek gallért a kutyának és tessék feltenni rá. Akkor nem fogja sem leszedni a kötést, sem kinyalni a sebet.
2012. aug. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!