Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálunk miért ilyen nívótlan a...

Nálunk miért ilyen nívótlan a "kutyás kultúra"?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés sok mindenre vonatkozhatna. De én most arra gondolok, hogy itthon kb. sehová nem viheted magaddal a kutyádat. Sem egy bárba/kávézóba, sem egy bevásárlóközpontba (sokszor még állati áruházba sem), sok parkba sem viheted be, és még sorolhatnám. Azt megértem, ha egy elefántméretű/ápolatlan/ugatós kutyával lévő gazdit nem engednének be (illetve elküldenék), de amúgy nem látom be, miért ne vihetnénk be több helyre a kutyusunkat.
2012. aug. 12. 22:11
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert Magyarország minden szempontból nagyon le van maradva. Európában már minden országban fejlettebb az állattartás, vagy ha még nem is, rövidesen az lesz.
2012. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
72%

Én meg valahogy azt nem tudom megérteni, hogy miért nem lehet összeszedni a kutyaszart, a kutyaszőrt és egyáltalán, miért kell a járda közepén, a játszótéren, a focipályán szaratni a kutyuskákat.

Gyanítom, hogy ezért nem lehet őket bevinni egy csomó helyre, mert a gazdák nagy többsége ha nem ad arra, hogy a kutya ne szarjon a hinta alá, akkor arra sem fog adni, hogy ne ugorjon fel a mekiben az asztalra...

Tisztelet a kivételnek.

2012. aug. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
75%
Ha azt látják, hogy a kutya nem viselkedik jól, bármikor kiküldhetik a gazdájával együtt. Miért kéne egy láthatóan jól nevelt, tiszta kutyának kint várakoznia, amíg én feladok egy levelet a postán? És ez nem az ÁNTSZ előírása, a törvény szerint bárhova bevihető kutya, ahol nincs a kutya magasságában csomagolás nélküli élelmiszer. Ez egy társadalmi megállapodás, hogy a kutya fedett helyre nem való.
2012. aug. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
51%

Oké, ez részben jogos. De kinek legyen a tisztje eldönteni, hogy a kutyád jól meg van-e nevelve vagy sem?

És ha mégsem viselkedik jól és kiküldenek? Akkor meg abból lennének a balhék.

2012. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
43%
a nivó nem ott kezdődik, hogy bárhova behurcolhatod. hanem rendesen ellátod, szereted, gondoskodsz róla, kielégited a fajtájából adódó ösztöneit, eteted, ha beteg orvoshoz viszed. Azt már tulzásnak tartom ha a kutya éjjel-nappal a gazdája fenekében van, és rángatják össze vissza, még akkor is, ha a kutyának nem az az élettere. Plázázás helyett inkább egy jó nagy rétre kell kivinni, ahol kedvére kifuthatja magát, és játszhat a gazdival, vagy a többi kutyabarátjával.
2012. aug. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Például egy vizsgával simán el lehetne dönteni, hogy a kutya jólnevelt-e Ez nem valami megfoghatatlan, misztikus dolog.
2012. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a célom, hogy plázázzak vele. Csak én például elég gyakran adok fel csomagokat a postán, ami a sétaútvonalunkkal pont egybeesik. Jó lenne, ha séta közben beugorhatnánk, 10 perc alatt feladnám a cuccot és már mennénk is tovább. Nem kéne kétszer fordulni egyszer a kutya másszor a csomag miatt, vagy pedig kikötni a kutyát. Nagyon utálom, ha ki van kötve, főleg, ha nem látok rá, mert elég kiszolgáltatott helyzetben van ilyenkor, bár szerencsére még nem volt baj belőle. Ha szépen, laza pórázon jön mellettem, láthatólag nyugodt akkor valószínűleg elég jól nevelt ahhoz, hogy a postán képes legyen kivárni azt a 10 percet, amíg feladom a csomagot. Akinek a kutyája annyira neveletlen, hogy gondot okozna, az amúgy is kerüli a zsúfolt helyeket.
2012. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
49%

Ó, igen.

Csak sajnos ez még mindig a régi Magyarország, ahol hamarabb mismásolnák el a dolgot, mint kiépítenének vizsgaközpontokat, satöbbi.


És újra kérdezem, ki fogja ezt ellenőrizni? Mindenütt a biztonsági őr? Parkokban?

Egyébként engem kifejezetten zavarna egy kutya pl. egy bárban / kávézóban. Semmi bajom a kutyákkal, sőt.

2012. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
50%

Sokan félnek a kutyáktól. Ha van valami olyan állat amitől te is félsz, gondolj bele, hogy nem tudsz úgy lemenni a boltba vagy egy kávézóba, hogy ne fussál össze vele.

Ezen kívül meg még mindig erősen tartja magát az a begyöpösödött elképzelés, hogy a kutya házőrzésre való és nem értik minek kell hurcolászni.

2012. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a vizsga is jó ötlet. Szívesen rááldoznék párezer forintot arra, hogy a kutyámnak ezentúl ne kelljen kint várakoznia. Sok országban létezik már ilyen.
2012. aug. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!