Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több helyen is azt írják hogy...

Több helyen is azt írják hogy kutyaneveléskor ne használjunk erőszakot, hanem büntessük őket a tetthez arányos módon. Mit értenek a büntetés alatt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 17:23
 1/5 anonim válasza:
0%
azt hogy bezárod egy északára a kamrába vagy nem kapsz vacsorát meg ilyenek vagy mondjuk büntetésböl ja és mit csinált mert akkor meglátom hogy mit tehetek
2012. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kutyabolond25 ***** válasza:
35%
Szerintem hülyeség a kutyát úgy büntetni hogy bezárod a kamrába vagy nem kap vacsorát. Ez nem büntetés hanem KÍNZÁS!!! Jobb ha valami nagyon rosszat csinál kap egy pofont. Az nem fáj neki annyira mint az hogy ha azt hiszi nem szeretik !! Persze a pofon után pár perccel simogasd meg , hogy megnyugodjon . Akkor érti miért kapta és azt is tudja hogy ettől te még szereted :)
2012. aug. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nevelésének pontosan NEM a büntetés az alapja, hanem a jutalmazás. Azt kell megértenie a kutyának, hogy ha valamit jól csinál, azért cserébe pozitív élményhez jut. Ha rosszat csinált, lehet büntetni, de ezzel párhuzamosan jutalmazni is kell. A mérték nagyon fontos és kutyája válogatja melyiknek mennyire kell súlyos bünti. Van amelyik kutyusnak az is büntetés, ha nem simogatod meg, van amelyiket jól meg kell pofozni, hogy észrevegye magát. A gazdi, ha ismeri a kutyáját érzi ezt.
2012. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

bepiszkításkor nálunk az volt a bünti h megmutattuk mit csinált rossz helyre kapott a fenekére egy kis kikapást nem erősen csak jelképesen és be lett rakva az ágyikóba és onnan nem volt kimenetel 10 percig legalább 5 hónaposan már szobatiszta volt nagyon a lelkére vette :D :D

de inkább csak jutalmaztuk mi is az előttem szólóval egyet értek inkább jutalmazd..mi rengeteget beszéltünk hozzá h kell-e pisilni? vagy megyünk?? aztán jöttek ilyenek h hazajött neki apa, anya? :) hihetetlen dolgokra képesek ha kicsit odafigyeltek rájuk...a játékait is vissza hozza leül ha kérem rá...egyszóval nem volt nehéz dolgom vele csak oda kell figyelni türelmesen mint a gyerekeknél...nem szabad bántani csak nagyon ritkán ha tényleg már nagyon muszáj mert olyat csinált de elég megszidni őket sokszor értenek abból is

2012. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem nincs kutyám de volt egy és ö is roszalkodott ött ugy nem büntetem meg csak montam neki hogy rosz kutya !!!!! olyankor nyüszitett de utána mondam neki hogy szeretlek kutyuskám csak ne csinálj roszat után a persze rögtön megnyalt ja és a hejedbe én nem pofoznám meg mert valamelyik kutya anyira megharagszik hogy meg akar harapni
2012. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!