Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelban lakom.3 lakás ráccsal...

Crank kérdése:

Panelban lakom.3 lakás ráccsal van leválasztva lépcsőháztól. Egy esetleges tűzbiztonsági vizsgálat során gondolom nem dícsérnének meg. Hogyan védhető ki a büntetés (később költöztem, nyilatkozat többi lakástulajtól, hogy én nem zárom a rácsot stb)?

Figyelt kérdés
Érdekelne maga a törvény is, amire hivatkoznak. Azt nehezen tudom elképzelni, hogy minden rácsos lakást megbüntetnek.

2012. febr. 16. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

nem...igaz, hogy nem szabadna, de szerencsére a tűzoltók igazodnak a lehetetlen helyzetekhez is...ugyanis hiába tiltjá, és ellenőrzik, akkor is ott a rács...ezért van olyan motoros vágójuk aminek nincs elenfele...igaz az oltás későőb kezdődik, de megoldják...ha a rács megnyugtat, akkor hagyd...ellenőrzés, és főleg tűz sincs minden nep...


nálam nincs rács, csak páncélajtó...azt igencsak megnézném, hogy ha nem vagyunk otthon, hogy mennek be? szerintem sehogy, vagy csak robbantással...

2012. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el.


[link]

2012. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kár, hogy a tűzcsap a rács mögött van. Max nem zárom a rácsot és akkor talán büntetéskor lehet erre hivatkozni (és még ér is valamit).
2012. febr. 23. 11:51
 4/4 anonim válasza:
Hát igen, gyakoribb a betörés, mint a tűz, az biztos. Szóval, ha tűz van, akkor neked lesz igazad, hogy nem zártad, viszont ha kipakolják a szomszéd lakását mert nyitva hagytad a valószínűleg indokolt rácsot, akkor biztos, hogy lesz pár kellemetlen perced...
2012. febr. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!