Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar az Amstaff kutyusom...

Nem akar az Amstaff kutyusom füle felállni hiába kötözgetem valaki segíteni?

Figyelt kérdés

A doki azt mondta kössük le a fejéhez lelapulva úgy volt 1-2 hétig nem ért semmit majd felkötöttük tamponnal de az sem segít:((A másik füle szépen áll

5 hónapos a kutya mennyi ideje van még, hogy szépen felálljon a füle 1 éves koráig?


2012. aug. 13. 21:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Rosszul írtam az összekötést, bocs...

Természetesen csak azt az egy fülét kell megcsinálni. Kézzel függőlegesen egyenesre húzod, összefogod a két szélét és rátekered a rugalmas pólyát.

Milyen ételt kap a kutya, hogy kálciumot adsz még neki pluszban?

2012. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ilyen vacak kajával eteted, hogy kell a plusz kálcium, vagy mi?
2012. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
azért amikor fület állitunk kell a plussz kalcium. Szép kutya, csak arra figyelj, hogy picit vastagabb spulnit csináljatok, mert meg van törve a fül a fej felé. és azt ki kéne egyenesiteni.
2012. aug. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Jé!Athoska :D
2012. aug. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

ne hagyd, hogy tőből betörjön a füle! ha lefelé konyul egy ilyen kis fül, akkor az simán fel fog állni, de ha betörik, akkor egy életre úgy maradhat...

masszírozás, kötözés! (a fejére kötést nem is értem...) ragasztószalaggal (leukoszilk) a betört fülét állítsd fel, aztán a fül tövében tekerd köré a ragasztót, hogy kiegyenesedjen a törés. ha leszedi, tedd fel újra. mivel csak egy csíkban lesz ragasztva tud majd a fül levegőzni, nem kell majd cserélgetni a kötést.

2012. aug. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Igen Athos:)Kap Purina tápot farhátot főzve meg konzervet is

Nem etetem rossz kajával csak a füle miatt adunk neki most + kálciumot:)Akkor kötözgetjük így tovább majd csak be áll:)

Na ilyen volt pár napja a kötése:


[link]

2012. aug. 14. 07:42
 17/22 anonim ***** válasza:

Jó a kötés de én nem tennék ekkora bumszlit rá!

Kifele masszírozzátok a fülét illetve rakjatok bele a fülével megegyező hosszúságú tampont és 2 helyen rögzítsétek... Nem kell az egész fülét bekötni! Ha leukoplaszttal kötöd akkor kétszer a saját pulóveredre ragasztod és rögtön nem ragad majd annyira mert szöszös lesz de a kutya füléről könnyebben lejön! Most fogat vált ilyenkor akinek feláll már annak is gyengébb szokott lenni ! Merre felé laktok?

2012. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

szerintem még a tampon sem kell...

nézd csak: [link]


ezt a fajta ragasztót is lehet kapni gyógyszertárakban, nem olyan brutál erős, mint a leukoplaszt, és nem kell hozzá olló sem, mert könnyen téphető. de a leukosilk is teljesen jó, az sem epilálja le a fülszőrét.

nézd meg, a fül szélei vannak egymáshoz rögzítve, így nem tud kifelé bicsaklani, de a fülkagyló szellőzik, a kutyát meg nem nagyon zavarja, így akár napokig is fent lehet hagyni.

a Ca-t nem javaslom, vagy ha már mindenképp adni akarsz neki, akkor inkább komplex kiegészítőt, Ca-P tartalommal (ez a két elem ugyanis egymással szoros összefüggésben van és csak kálciummal felborítod az egyensúlyt). de a legjobb, ha néha-néha adsz neki főtt sertéscsontot.

2012. aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszi:)Megfogom így csinálni:)Szerintem is felesleges volt igy ennyire betekerni na de mindegy legközelebb nem lesz ilyen:)

Szegeden lakom:)

2012. aug. 14. 11:02
 20/22 anonim ***** válasza:

tegnap 22:28

Házi koszton tartod a kutyát? Mert ez a fajta tabi azoknak való .Túl magas a kálcium tartalma. Van ebből a fajtából olyan, amit, ha szükséges, a tápokon élő kutyáknak adható.

2012. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!