Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz megtanítani a kutyának,...

Nehéz megtanítani a kutyának, hogy ha ki akar menni jelezzen?

Figyelt kérdés

Ha ki akar menni pisilni meg ilyesmi.

Nehéz ezt megtanítani?



2012. aug. 5. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutya hajlamos magától is jelezni, akkor van, hogy nincs is szükség tanításra. Ha viszont nem olyan típus, akkor igen, lehet nehéz.
2012. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont azért!
2012. aug. 5. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem kell megtanítani. Azt kell megtanulnia, hogy minden nap van 4 időpont, amikor kiviszik sétálni, és tudja, hogy majd elintézheti ott a dolgát.

Az én 6 éves kutyám életében 1x jelzett, hogy le kell vinnem, amikor hasmenése volt.

2012. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tyler913 ***** válasza:
0%
Nem jó egy kutyát erre megtanítani.A falkában minden akciót a falkavezér indít. A vadászatot (amit a civilizált tartásban a séta helyettesít) szintén a falkavezér kezdi,akkor,amikor ő akarja. Ha a kutyád jelez,és Te leviszed,ezzel átadod neki a kezdeményezést,és onnantól ő fog ugráltatni Téged,magát fogja falkavezérnek tekinteni.Sokkal jobb,ha hozzászoktatod,hogy bizonyos időpontokban kiengeded,addig meg ki kell bírnia.
2012. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hú, én falkavezérségpárti vagyok, de ez azért egy kicsit durva. Akkor szerinted ha a kutya magától jelez, akkor is hagyni kell inkább becsinálni, amitől majd mindketten szarul érzitek magatokat? Vagy hogy kell kezelni az egyértelműen "ki kell mennem" helyzeteket?
2012. aug. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(És most gondoljunk a nem sima sétára, hanem arra, ha hasmenése van a kutyának.)
2012. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hovarju ***** válasza:

Én ezt egyik kutyámmal sem tanítottam meg külön. Ha séta kívűli időben jött rá a mehetnék, akkor egyértelműen jelezte (oda ment az ajtóhoz, bökdöste a pórázt, nyöszörgött és nyugtalan volt.)

Pl. volt hogy az éjszaka közepén nyüszögött, levittem és kiderült hasmenése van.

Szóval szerintem ez a fajta jelzés nem függ össze a falka vezérséggel.

2012. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tyler913 ***** válasza:
54%
Nyilván,ha látom a kutyámon,hogy a szokott sétaidőn túl nyugtalan,mászkál,nyüszít,akkor lehet,hogy hasmenése van,tehát leviszem. De ez rendkívüli eset. Normál esetben viszont szerintem nem jó,ha a kutya döntheti el,mikor van séta. Igenis tanulja meg,hogy napi x alkalommal megyünk ki,és addig vissza kell tartania.
2012. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!