Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítható meg egy...

Hogyan tanítható meg egy kutyának, hogy bicajon o húzzon engem, és ne én otet?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éves sztaffrol van szó, gumit húzott már, bicajon is eloszor, de aztán mintha nemakaródzna neki, hiába bíztatom, stb, nem...és aztán már csak kocog, és aztán már nemakar jonni....De volt ugy is hogy elengedtem, és sprintelt, meg tudom hogy bír, mert van ereje, de hogy mutassam meg neki, hogy húzzon-húzzon és húzzon?
2012. aug. 14. 11:51
 1/9 anonim válasza:
69%
A kutya okosabb mint te és nem akarja, hogy a nyakörv megfojtsa. Amúgy minek húzott gumit a kutyád? :rotflol
2012. aug. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fő a biztonság ...
2012. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

KUTYÁT JÁRMŰ ELÉ KÖTNI TILOS ÉS VESZÉLYES! Gondold el, mi lesz akkor ha a kutyád megáll a bicó előtt, vagy esetleg meglát valamit, vagy csak egyszerűen fájdalmat okozol neki!

Akár át is mehetsz rajta vagy elránthat téged!

Ha mindenáron húzatni akarod magad szerezz be egy szánhúzókutyát egy szánt és egy kerekes kocsit! ;)

És ne felejtsd el hogy a staffit nem arra tenyésztették ki hogy húzzon téged...!

2012. aug. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de sok mindenkit lattam már hogy húzott, és rendes húzó hám van rajta, gumit meg azért húzatom, mert staffiknak szokták ezt csinálni, és hogy izmos legyen....bicaj mellet tud menni, mármint nemhúz el semmi, csak akartam hogy húzzon.
2012. aug. 14. 12:33
 5/9 anonim ***** válasza:

van egy sport, úgy hívják bikejöring.

arról szól, hogy a kerékpárt a kutya húzza. elég komoly sport, nagy versenyeket szoktak rendezni, úgyhogy a bringahúzással kapcsolatos értetlenségen lépjünk túl.


a konkrét esetről: amíg nem megbízható a kutya, nem áll meg első szóra, nem ismeri a bicaj mozgását, addig semmiképpen se kösd rá! eléggé balesetveszélyes... szabadon mozogjon a bicaj mellett, ha kis sebességgel mentek az sem baj, ha egyszer-kétszer óvatosan nekimész, hogy érezze, nem állhat a kerekek előtt! ha úgy látod, hogy megszokta a kerékpár közelségét, akkor próbáld meg hámmal hozzákötni. legyen megfelelő felszerelés, mert anélkül megint csak veszélyes! legyen rendes húzóhámja (a súlyhúzó nem a legjobb erre a célra), gumis kötél (nagyot ránt, ha rugalmatlan kötéllel van rögzítve), jó fék, bukósisak. a kutyának legyen a bringázás jó élmény, ha úgy látod bizonytalankodik, akkor lassíts, ha elindul, akkor biztasd. nem első alkalommal fog rájönni, hogy mi ennek módja, idő kell, míg belerázódik.


és lényeges: a KRESZ tiltja, hogy állatot kerékpárhoz kötve vezess, és persze a saját és környezeted érdekében is fontos, hogy NE bicajozzatok ilyen módon közúton!!! menj ki földútra, ott az esés is finomabb lesz, és ha akad valamilyen járműforgalom, azonnal álljatok meg!

2012. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

tessék egy követendő példa: profi felszerelés, profi bringás, profi kutya

[link]

2012. aug. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem kozuton, hanem mezo utakon járunk, és nem bicajra van kotve, hanem a kezemben tartom a másik kézzel a kormányt fogom....
2012. aug. 14. 13:06
 8/9 anonim ***** válasza:
na abból lesz csak igazán nagy pofára esés, ha egyik kezeddel fogod a pórázt. Ha egy kicsit is begyorsít majd a kutya, téged úgy elránt, hogy csak pislogsz
2012. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
első körben pont, hogy biztonságosabb kézzel fogni a pórázt, hisz így van lehetősége elengedni azt, és nem a vázzal együtt fogja kirántani a kutya...
2012. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!