Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítható be egy kutyának...

Hogy tanítható be egy kutyának, hogy maradjon sokáig?

Figyelt kérdés
Ismerösöm azt mondja a kutyája ha kell ott marad ahol mondják neki, ha elmegy akkoris. Még nem láttam, de ha lehetséges meglehet tanítani a kutyának? Mert az enyém, ha kell 10 percig ott ül, akár 15 méterre tőlem, persze mondogatom neki, néha hogy marad. De, ha elmennék, jönne utánam, nem maradna ott. Belehet tanítani egy kutyának, hogy ott maradjon sokáig, a gazdája nélkül? Vagy a ismerösöm kicsit túloz?
2010. máj. 14. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Alap engedelmességi vizsgában benne van a "marad" vezényszó, de szerintem túloz a cimborád :)

Biztos meg lehet tanítani azt is neki, hogy akkor is maradjon, ha nem lát, de képzeld csak el, mekkora önfegyelem kell a kutya részéről, hogy ne keresse meg a gazdáját!

Az más, hogy a kaját nem veszi fel a földről, vagy hasonlók, de az természetes ha a kutya el kezd majd keresni.

Nagyon nehezen, de talán kivitelezhető, az más kérdés, hogy nincs gyakorlati értelme!

2010. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:

Nem túloz, egy jól képzett kutya megteszi. Persze a fajta sem mindegy. Németjuhásztól láttam már ilyen teljesítményt.

Segít a dolgon, ha odaadsz neki valamit, ami a Tiéd. Arra nagyon fog vigyázni, mert gazdiszaga van.

2010. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én láttam olyat,hogy a srác kutyával jött a városba,ő bement vásárolni egy boltba. Mondta a kutyának,hogy maradjon,a kutya meg leült az ajtó elé egy jó 15-20 percre (keverék volt egyébként). Én pedig épp vártam valakire,azért ácsorogtam ott:D

Sajna sztem az enyém se tudna ilyet

2010. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Én is a bolt előtt szoktam hjagyni a kutyusom még vásárolok,ismeri a marad szót,mégsem maradna egyedül,pórázzal szoktam kikötni a bolt elé,persze 5 percnél többre sosemhagytam egyedül,mégis az az 5 perc is keserves vonyítással telik el,bent hallom a boltban,hogy sír utánam,nem tudom,hogy lehet ilyent tanítani egy kutyusnak,szerintem csak az okosabb kutyusoknak lehet ilyent tanítani.
2010. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az enyém simán megcsinálja, hogy itthon marad akár egész napra is, ha elmegyek. Csak annyit mondok neki, hogy "iskolába megyek" (akárhová megyünk, ez a varázsszó), és a farkát-fülét lógatva boldogtalanul visszaballag, nem jön utánam, pedig nincs kapu, simán jöhetne. Keverék kutyus, sosem volt trenírozva, csak eleinte kb. kétszázszor vittük vissza, mert mindenhová el akart velünk jönni.
2010. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez spec. fajta. Az én menhelyről befogadott keverékem is megcsinálja. Bolt előtt is ott tudom hagyni ha kell. Annyi h kell valami kiálló dolog (patka, kapualj bármi) amire fel tudom küldeni, ott lefektetni.

De volt olyan is h versenyen voltunk, és elkezdett szakadni az eső. Őket beültettem egy sátor alá, mi meg bemenekültünk az étterembe.

Nem olyan nagy kunszt megtanítani. Következetesség és fokozatosság - ahogy mindenben a kutyakiképzés során.

2010. máj. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha igazán vezér vagy a kutya szemében, jó a kapcsolatotok, és tudja, hogy hozzád tartozik, akkor meg lehet csinálni, de ez már túl mutat a marad vezényszó teljesítésén. Egyszerűen nem megy el onnan ahol hagytad, mert tudja, hogy visszamész érte. Pont tegnap láttam én is egy kutyut vigyázban ülni póráz nélkül a bolt előtt.
2010. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és ahogy előttem írták, tényleg segít, ha ott hagysz neki valamit pl. egy táskát, amire vigyáznia kell, így van feladat, és nem olyan nehéz neki, mert vele van valamid, aminek gazdi szaga van, és tudja, hogy visszamész érte.
2010. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én a kutyasuliban láttam ilyet... amúgy 30 másik kutya volt a területen, ez a boxer meg a saját kis takaróján feküdt, mindenféle kikötés vagy egyéb praktika nélkül, a gazdája meg fogalmam sincs, hogy hol volt, de még a közelben se. Azért ez nagyon nagy dolog szerintem, főleg egy iskolányi másik kutya között.
2010. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolában tanítják. Nem egy wasziszdasz, csak tanítás kérdése. Mondjuk nem az alaptanfolyamon sajátítja el a kutya, ez is igaz.
2010. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!