Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék még? Nem lehet...

Mit tehetnék még? Nem lehet sem nappal, sem éjjel sem pihenni a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Egész nap szinte kint van az utcán a szomszéd kutyája, rosszabb esetben a kutyái. Ezek direkt, szó szerint kell érteni, jönnek mennek az utcában, fel-alá futkosnak minden kapu előt ahol kutya van és hergelik a többi kutyát. A szomszédnak lett szólva, hogy ugyan már tegyen valamit, hogy ne jöjjenek ki az utcára, illetve jegyzőnél feljelentés is volt, annyi volt a válasz, hogy küld nekik papírt, hogy bejelentés érkezett ezügyben, majd kettő!! év múlva szóljak újra, ha nem történik semmi! Segítsetek kérlek! :(( Mit tegyek? Mit tehetek még egyáltalán? A jegyző jól járt el?
2012. aug. 15. 07:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék! Én szeretem az állatokat, nekünk is van mindenféle, de azért ez már abszurd, hogy pihenni sem lehet tőlük, fáradtan megyek dolgozni, mert 50-szer felkeltenek a kutyák az ugatásaikkal. És ez évek óta megy már így, elég volt, besokalltam.
2012. aug. 15. 07:45
 2/7 anonim válasza:
100%

Sajnos nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat, de biztos vagyok benne, hogy az, hogy kutyák felügyelet és póráz+szájkosár nélkül szaladgálnak az utcán minimum szabálysértés, tehát lehetne vele akár a rendőrségre is menni feljelenteni a szomszédot.


Ha pedig van a közelben sintér, akkor én azt is kihívnám, hiszen ilyenkor ezek az állatok kóborkutyának számítanak. Aztán majd amikor a kutyákért párszor érte kellett menni a sintértelepre (plusz kifizetni az eljárási díjat), a szomszéd jobban meggondolja majd szerintem, hogy kiengedje-e a kutyáit az utcára.

2012. aug. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Ja és még valami: nálunk is volt hasonló eset: a szomszédnak volt régen 5-6 kutyája (ami itt, a városban már önmagában is tiltott), és éjszaka állandóan hergelték egymást, ugattak. Talány, hogy a szomszéd hogy nem hallotta (bár mivel idős, lehet, hogy kicsit nagyothalló is), de pont az édesanyámék ablaka alatt vonítottak egész éjjel, így a szüleim enyhén szólva nem aludtak valami jól, szóval hamar megelégelték a dolgot.

Eleinte a szomszéd is csak vonogatta a vállát, hogy őt nem érdekli, a rendőrség meg nem csinált semmit, mondván, hogy majd küldik a papírokat, stb.

De a szüleim nem adták fel. Több hónapig kellett a rendőrség és a szomszéd nyakára járni, mert senki nem akart ezzel foglalkozni, de amikor már kb. 20-adjára mentek panaszkodni, annyira bosszantotta már őket az, hogy apukám kb. minden 3-ik nap megy verni az asztalt, hogy végre megindították az eljárást, a szomszéd pedig csak kettő kutyát hagyott meg, amik már így éjszaka nem ugatnak. Ja és a szomszéd is ideges volt, hogy apukám az éjszaka közepén egy pizsamában csenget a kapun, hogy keljen már ő is fel, ne csak ő nem tudjon aludni :-D

Szóval ne sajnáld az időt: járj a rendőrség és a kutya gazdájának nyakára. "Ha kidobnak az ajtón, mássz be az ablakon!" :-)

2012. aug. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy miért hagytátok magatokat eddig. A jegyző nem teheti meg, hogy nem intézkedik. Miért nem 'borítottátok rájuk az asztalt'? Az önkormányzatok hülyét csinálnak belőlünk és még hagyjuk is.
2012. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kicsit drasztikus leszek, de azt mondom, hívd ki a sintért. Elviszik a kutyáit, talán észbe kap.
2012. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, szerezz bizonyítékot(fénykép, videó). A jegyzőnél írásban tegyél feljelentést, amit mindenképpen vetess át egy példányon vele dátum-aláírás-pecséttel. Én lehet, hogy már a levélbe is bele írnám, de mindenképpen közölném vele élő szóban is, hogy amennyiben a vizsgálatot nem indítja meg, és a törvénysértő magatartás megszüntetésére nem kötelezi az illetőt, akkor panasszal fogok élni ellene (természetesen ezt is írásban!) az illetékes Közigazgatási Hivatalnál (tudtommal az ellenőrzi az önkormányzatok működését, így a jegyzőét is), mert a helyzet immár tűretetlen. Ne hagyd magad lerázni!


"245/1998. (XII.31.) Korm. rendelet szerint: „Ha a jegyző az Átv. 6-8. §-aiban meghatározott rendelkezések megsértését észleli, illetve ezek megsértése miatt hozzá bejelentés érkezik, köteles haladéktalanul eljárni, illetve az illetékes hatóság intézkedését kezdeményezni.”

A jegyző saját hatáskörben:


-az állattartótól adatot, felvilágosítást kérhet, iratokba betekinthet, helyszíni szemlét tarthat, MEGHATÁROZOTT ÉPÍTÉSI MUNKA VÉGZÉSÉRE KÖTELEZHET, állatvédelmi bírságot szabhat ki, illetve MEGHATÁROZOTT CSELEKMÉNY végzésére, tűrésére és ABBAHAGYÁSÁRA kötelezheti az állattartót az állatok védelme érdekében."


Az önkormányzatok az állattartás rendjét helyi szinten önállóan, rendeletben részletezik tovább, ezeket érdemes megnézni az önkormányzatok honlapján."

2012. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenki válaszát! Sokat segítettetek!

Megfogok tenni mindent a nyugalmunk érdekében! Szép napot nektek!

2012. aug. 16. 06:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!