Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan a lábunkat...

A kutyám állandóan a lábunkat harapdálja, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy mostmár 8 hetes kislány Rotink. Mániája, hogy az ember lábát harapja, a nadrágszárát tép, rángatja. Nagyon nagy fájdalmakat tud okozni. Ha próbálok vmi mást adni neki, azzal nem játszik, a kedvencei a mi végtagjaink...
2009. júl. 22. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Szóljatok rá erélyesen és ha akkor se hagyja abba akkor fogd meg a grabanát és rázd meg egy kicsit és rakd arrébb.
2009. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neveld meg mielött felnőttként is ilyen lesz.:) A lényeg az hogy gyorsan kell visszareagálni, hogy megértse nem szabad harapdálni. Ezt lehet hangosabb beszéddel, vagy újságpapírral csapjunk a hátsófelére 1-et, 2-őt. 2-3 hét múlva megtanulja, hogy így nem szabad viselkedni.Lehet kicsit szadistának hangzik, de csak így lehet nevelni egy kutyát, főleg hogy nem egy kis pincsiről beszélünk..Keress rá a neten kölyökkutya nevelése..
2009. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérlekszépen, könyörgöm, keresd meg az elmúlt két hétben megválaszolt 10 ugyanilyen kérdés egyikét!!! Ne szívasd a népet, gyakori kérdések, igen, ez is gyakori, nézz utána!! Keresés gomb, tudod, bal lent. Kösszencs.
2009. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A siker nem maradt el :D

Az első válaszra: grabanc rázást próbáltam már nála, de igazából semmibe vette.

Második válaszra: igazából ez volt az, amit el akartam kerülni, egy kis paskolás, de az egyetlen hasznos lépés ennek bizonyult. 2-3 paskolás után (tényleg csak pici) minha kicserélték volna Hathort. Féltem, hogy ezzel majd ártok neki, mert az első pillanatban engem "választott" magának a kutyus, de semmi rossz nem történt. Nagyon okos kis jószág, és nagyon jó, hogy itt van, mert nemrég, pénteken ment el egy 7 éves fehér boxerünk, pont éjfélkor, a karjaim közt, így most nagyon jó, hogy Ő van nekünk. Talán ezért is voltam túl óvatos a kicsivel... De mostmár falom a jobbnál jobb könyveket :D

A legutolsó válasz: Nos, igazad van, kereshettem volna jobban, csak amikor száz lehetőséget ad ki huszonakárhány oldalon, nem igazán tudok szemezgetni. Mobilról netezek, így sokszor egyszerűbb ez a megoldás, mint keresni, bár nem tudom, miért magyarázkodom, hiszen számodra nem tartozom ezzel. Nem hinném, hogy szívatom a népet (hosszú "Í", ha már oktatgatunk), pláne, hogy még válaszoltak is a kérdésemre! Úgy látszik, hogy nem volt olyan nagy gond ez. Ám lehet, hogy csak Te akarod magadon hodani a világ ilyen keresztjét is, nos, akkor tanácsolom, ne tedd, mert már egyszer valaki megtette, és nem végződött szépen... Továbbá nem hinném, hogy úgy kellene beszélni másokkal, mintha (már bocsánat, de) GYP-sek lennének, vagy mintha arról a bizonyos "sötét üregből" rángattad volna ki őket! Szerintem Te nem ismersz engem, én sem Téged. Ha anyukád nem tanította meg, hogy hogyan kell viselkedni másokkal, meg úgy egyáltalán, ezen oldalon biztosan van olyan kérdés, amin elindulhatsz! Avagy, ki vagy Te, hogy így beszélsz másokkal?

2009. júl. 23. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!