Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 honapos szuka dobermann...

9 honapos szuka dobermann kutyam neha odakap a kezemhez probal falkavezer lenni. Hogy szoktassam le rola? Es ha fure lepek allandoan a labam meg a kezem harapdalja. Talan csak jatszani akar de jo lenne ha mar leszokna errol is. Mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Játsz vele sokat. Ha eleget foglalkozol a kutyával, akkor nem fog kapdosni. Ha mégis, akkor azonnal ültesd le, azaz vedd át az irányítást. Tehát odakap, és azonnal mondod, hogy ülj.
2009. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha odakap azon nyomban kapd el a nyakát (a bőrt) és told le a földre. A szemébe közben úgy nézz hogy ha hamarabb elkapod a szemed az azt jelzi, hogy te vagy a gyengébb. Soha ne engedd, hogy előtted menjen be az ajtón, kapun. Semmi olyat ami neki előjog. Ne egyetek együtt, először te, aztán ő. Vagy tegyél úgy, mint ha megennéd a kajáját. De közben egy pillanatig se félj tőle mert megérzi. Nem írtam le valami részletesen de tulajdonképpen ez a lényeg.

Ha ezek hatására sem javul, fordulj szakértőhöz.

2009. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

azért ez utóbbi kicsit túlzás...három dobim van és azért nem kell őket nap mint nap lealázni....előbb meg kell neki mutatni, hogy nem kívánatos amit tesz, re kell szólni hangosan és ellökni, és ha nagyon nem engedelmeskedik akkor kell komolyabban megfenyíteni, de rögtön lealázni nem jó megoldás, mert nekik nagyon érzékeny ám a lelkük.

Tapasztalataim szerint a dobinak sokkal hatásosabb egy kiabálás mint a tetlegesség, mert a lelke gyengébb mint a teste! Ütni nem tudnád annyit, hogy magába szálljon tőle!

2009. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem lealázás, hanem alapvető dolgok amiktől nem szemtelenedik el a kutya. A kutya nem ember, nem úgy kell kezelni, ezt sokan elfelejtik. Ilyen alapvető dolgokból amiket leírtam pl. hogy velünk együtt vagy előttünk eszik, hiszi azt a kutya, hogy ő a falkavezér. A kiabálással pedig jobban megfélemlíted, mint az említett nyakfogással, hiszen ezt csinálta vele az anyja is kölyök korában. Biztosan te is láttál már olyat, hogy az anyakutyus a nyakánál fogva rakta arrébb a kölykét mikor rosszat csinált. A kiabálás hatására viszont később félhet a hangos zajoktól. Mindenkinek a saját döntése hogy neveli a kutyáját, én bátran állíthatom magamról, hogy nagyon humánusan teszem ezt, soha sem bántottam még és az említett fenyítésre is ritkán van szükség mert nagyon jól nevelt lett:) Félre ne értsd én nem kritizálom a te nevelési módszeredet, csak azt mondom, hogy ha már el van kanászosodva a kutya erélyesebben kell fellépni, mint egyébként.
2009. márc. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Egy 9 hónapos dobbermannal szerintem is teljesen felesleges egy test-test elleni dologba belemenni. Kölyökkorában hanyattcsaphatom, de 9 hónaposan már húzhatom én a rövidebbet. Nem úgy, hogy megharap, hanem úgy hogy kibújik és sokkal többet ártok vele mint használok. Igenis jó az egy féle hang, nem fog a kutya mindegyiktől megijedni, csak arra az egyre, amit én adok ki, arra fog reagálni. És kell is a hang, hiszen ha 20 méterre kell megállítanom a kutyát, akkor nincs időm birkózást kezdeni vele.
2009. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem birkózás. Egyből megalázkodik és behúzza fülét farkát. Ha én a 8 hónapos pitemmel meg tudom csinálni szerintem egy 9 hónapos dobermannal sem nagy szám. Nem számít testi fenyítésnek mert nem fáj neki.

Mind1 lényeg a lényeg egy egy olyan kutyát aki azt hiszi ő a domináns nem lehet szép szóval megkérni, hogy ne legyen az és a későbbiekben (vagy korábbiakban) komoly problémát okozhat.

2009. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!